Sparta na soustředění ve Španělsku. Poražený tým musel oblečený do bazénu

Tady se Sparta usadila.

Tady se Sparta usadila.FOTO: AC Sparta Praha

V neděli 8. ledna 2023 odjel sparťanský A-tým na soustředění do španělské Marbelly. Soustředění je součástí přípravy na jarní část sezony. Do přímořského městečka přijeli hráči ve 22:10 a po večeři se odebrali k spánku. Následující den po snídani se hráči přesunuli na první trénink, kde se po rozcvičce dozvěděli od trenéra Birana Priskeho, jak budou vypadat následující dny a jaká platí základní pravidla po dobu soustředění.

V tréninkovém centru má tým k dispozici jedno hřiště standardních rozměrů a jedno menší hřiště, na kterém trénují brankáři a hráči se na něm rozcvičují. Každý trénink zpravidla začíná rozběháním pod vedením kondičních trenérů a samotný trénink začíná asi po dvaceti minutách. První dny byly naplánovány i tréninky dvoufázové.

Během tréninků zařazují trenéři nácvik střelby, taktiky standardních situací, zkrácené hry na dvě brány, překážkový běh, ale také návštěvu posilovny. Ve dnech jednofázových tréninků nesmí chybět regenerace pod vedením klubových fyzioterapeutů a masérů a také tréninky u videa.

Součástí soustředění jsou také přípravné zápasy. V prvním přípravném utkání v roce 2023, které odehráli 12. ledna, změřili sparťané síly s šestnáctým celkem Bundesligy - s VfB Stuttgart. V prvním poločase vstřelili jeden gól a ve druhém poločase přidali další. Do přípravných utkání v roce 2023 tak vkročili vítěznou nohou.

Pro odlehčení soustředění si sparťané po sobotním tréninku zahráli nohejbalový turnaj. Asistent trenéra Luboš Loučka hráčům představil, o co se hraje: "Poraženej tým musí skočit ve věcech do bazénu… na hotelu, druhej nejhorší tým sklízí hřiště. Vítěz - fotka na Instagram." A jak to celé dopadlo? Do bazénu museli skočit Magi a Sampi (Jan Mejdr a Jakub Jankto), hřiště uklízeli Čváňa a Goli (Tomáš Čvančara a Adam Goljan) a fotku na "instáči" mají Vorlis a Vydrys (Vojtěch Vorel a Patrik Vydra).

V pondělí 16. ledna odehrají druhé přípravné utkání proti rakouskému Red Bull Salzburg, jímž zakončí přípravná utkání v rámci soustředění.