Soukalová odhaluje bolestivé momenty atletky i vzestup popularity biatlonu

Gabriela Soukalová.

Gabriela Soukalová.FOTO: Profimedia.cz


Dokument o největší ženské biatlonové hvězdě naší historie s názvem "Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí" měl sice premiéru ve čtvrtek 7. března, avšak Soukalová v rámci akce Noc s legendou film stále představuje v různých městech po celé republice.


Film sleduje její neuvěřitelnou cestu z rodného Jablonce nad Nisou až ke světové slávě a zároveň přibližuje jiné aspekty jejího života. Spolu s tím mapuje i vzestup popularity biatlonu, což je další z jejích zásluh.

Kromě vzestupu na vrchol dokument zobrazuje také bolestivé momenty atletky, jako je porucha příjmu potravy, nevydařené snahy o comeback či toxický vztah s badmintonistou Petrem Koukalem, jejichž rozvod se stal terčem veřejného zájmu. 

O akci Noc s legendou, která kombinuje promítání dokumentu s besedou se Soukalovou, je takový zájem, že ve Strakonicích bylo dokonce přidáno ještě jedno promítání. To ovšem není jediný způsob, jakým se legendární biatlonistka rozhodla svůj dokument podpořit a tak pro fanoušky připravila i sběratelskou figurku, jejíž koupí podpoří nadační fond Soukalové jménem Gabi, který se zaměřuje na pomoc lidem s poruchou příjmu potravy. 


Reakce fanoušků jsou zatím převážně nadšené. "Včera jsem viděla film v Uherském Hradišti, film super, až mě dojal, i slzička ukápla, silný příběh silné a moc milé dámy, opravdu stojí za to," svěřila se dojatě v komentáři na Instagramu jedna fanynka.

"Liberec v sobotu a naprosto úžasný. Snad náš národ bude víc vnímat, kdo jsi a co jsi pro naši zemičku udělala. Pro mě jsi legenda. Jen víc takových. Díky moc Gábi," přidal se jiný fanoušek. "Velmi zdařilý dokument. Moc se mi líbil," přidala se třetí fanynka.

Ne všichni jsou ovšem z dokumentu stejně nadšení. Kritika fanoušků na internetu se opírá především do prázdných záběrů a frází, zmatené formy a celku, který údajně působí jako mírná manipulace. Někteří fanoušci na sítích také poukazují na to, že dokument působí jako snaha vyřídit účty s atletčiným bývalým manželem Koukalem. V každém případě dokument se během několika dní od uvedení vyšplhal na pozici pátého nejnavštěvovanějšího filmu v ČR.