Šokující a hrozné. Čas ale nejde vrátit. Bývalý rival z F1 vzpomíná na legendárního Schumachera

Legenda. Michael Schumacher.

Legenda. Michael Schumacher.FOTO: Profimedia.cz


Damon Hill lituje, že se s legendou F1, Michaelem Schumacherem, nesetkal osobně před jeho tragickou nehodou na lyžích v prosinci 2013. Schumacher je od té doby v nepřetržité péči manželky a zdravotnického týmu, informoval server mirror.co.uk.


Oba závodníci byli v 90. letech minulého století ikonickými rivaly na trati. Němec vyhrál první dva ze svých sedmi titulů mistra světa dvě sezony po sobě (1994 a 1995), než Hill o rok později poprvé a naposledy získal titul šampiona.

Schumacher poté přidal do své sbírky dalších pět trofejí mistra světa a po sezóně 2012 odešel z F1 podruhé a naposledy. O pouhý rok později však došlo k tragédii, když havaroval při lyžování mimo sjezdovku ve Francii.

Závodnická legenda sice přežila, ale za cenu neustálé péče, které se Schumacherovi dostává v jejich rodinném domě u Ženevského jezera. Podrobnosti o jeho zdravotním stavu zůstávají tajemstvím, jelikož jeho manželka Corinna si přeje zachovat manželovo soukromí.


Během minulého víkendu, kdy se jela Velká cena Austrálie, byl Hill v zemi jako odborný analytik pro televizní stanici Network 10. Tam byl dotázán na svůj vztah se Schumacherem v době, kdy proti sobě závodili, a přiznal, že v osobní rovině toho věděli o sobě jen velmi málo.

"Ne, ani ne," odpověděl Hill na otázku, zda Schumachera před jeho nehodou více znal. "S Michaelem jsem neměl moc co do činění. Já jsem se závoděním skončil a on stále pokračoval. A když jsme závodili, byli jsme tak trochu rivalové," zavzpomínal.

"Nemyslím si, že měl zájem o navázání nějakého vztahu. Je to škoda. Rád bych ho poznal lépe. Ale to už se teď asi nestane. To, co se Michaelovi stalo, je prostě opravdu špatné," pokračoval. 

"Ať už se ve sportu stane cokoli, je to jen sport. V tomto smyslu to nemá žádný význam. A to, co se stalo Michaelovi, je prostě šokující a hrozné," dodal pak v rozhovoru pro news.com.au. "Je to samozřejmě velmi, velmi těžké pro jeho rodinu a také pro něj samotného. Je to lidská tragédie a cokoli se stalo na trati, je ve srovnání s takovými věcmi nicotné."