Slavný klub musí razantně snížit mzdové náklady

Co bude?

Co bude?FOTO: PSG - Paris Saint-Germain


Katarští majitelé klubu PSG měli oznámit vedení klubu, aby výrazně snížili mzdové náklady. Je to z důvodu stálých spekulací o tom, že klubová hierarchie je zapojena do nabídky šejka Jassima bin Hamada Al Thaniho na koupi Manchesteru United. PSG tedy musí po dosažení finanční dohody s UEFA snížit svůj mzdový rozpočet.


Státem podporovaná hierarchie PSG sice trvá na tom, že pokusy šejka Jassima bin Hamada Al Thaniho koupit United nemají nic společného s francouzským klubem, kritici ale tento názor nesdílí. A to zejména proto, že sám šejk Jassim je předsedou katarské islámské banky. Šejk Jassim, je přesvědčen, že pokud jde o pravidla UEFA o vlastnictví, nedopustil se svou nabídkou žádného přestupku.

PSG je již vlastněno státním fondem Qatar Sports Investments (QSI) a nyní se tvrdí, že QSI, který získal většinový podíl v pařížském týmu před 12 lety, chce snížit mzdový rozpočet klubu o 30 procent na konci letního přestupového okna. 

Podle serveru The Times tento krok nemá nic společného s nabídkou šejka Jassima, snížení výdajů je naopak motivováno dohodou o finančním urovnání fair play UEFA a může vést k tomu, že alespoň jedna ze tří útočných superhvězd PSG bude muset odejít. Lionelu Messimu končí na konci této sezóny smlouva, jeho rozhodnutí o pokračování kariéry ovšem ještě není zdaleka rozhodnuto.


Kylian Mbappe sice podepsal novou tříletou smlouvu loni v létě poté, co odmítl Real Madrid, ale mezi kluby se šíří pověsti o přesunu do španělského hlavního města. A nakonec Neymar, který byl údajně nakloněn odchodu z PSG po sérii roztržek v zákulisí. Brazilec si navíc nedávno přivodil vážně vypadající zranění kotníku, které by mohlo znamenat konec jeho působení v Paříži.

Pokud se PSG nepodaří splnit dohodnuté cíle na snížení finančních deficitů do konce sezóny 2025-26, čelí vyhlídce na snížení počtu hráčů pro evropské klubové soutěže, zákazu čistých výdajů za registraci nových hráčů a potenciálnímu vyloučení z Ligy mistrů.