Šílená korida. Španělský bojovník vyřídil v kleci trojnásobnou přesilu

Co ještě přijde?

Co ještě přijde?FOTO: Dogfight Wild Tournament


Bizarní zápasy, netradiční kombinace, netradiční počet zápasníků, bitvy zkušených borců s nováčky. Svět bojových sportů se mění, všude po světě vznikají různé bizarní organizace, ty nabízejí show. Jejich cílem je šokovat, pobavit, vyvolat pozdvižení, a to se jim daří. Na české půdě vládne Clash of Stars, na Pyrenejském poloostrově si o pozornost zase říká společnost Dogfight Wild Tournament. Ta nedávno uspořádala svůj další galavečer a jeden ze zápasů obletěl celý svět.


Do boje se vydal zkušený bojovník Eduardo Riego. Španělský matador byl v kleci aktivní v letech 2009 až 2014. Během pětileté kariéry naskočil do devíti zápasů, získal 7 výher, připsal si 2 porážky. Pak pověsil rukavice na hřebík.

Uběhlo deset let a Španěl své rukavice oprášil, vrátil se do boje. Minulý pátek opět naskočil do akce, na turnaji Dogfight Wild Tournament ve španělské Tarragoně měřil své síly se třemi soupeři. 

Jeden za tři, tři na jednoho. To byl hlavní zápas celého večera. Na kartě se ovšem ukázaly i mnohem šílenější bitvy. Například duel bez pravidel, zápas v MMA 2 na 2 i zápas jednoho obra proti pěti lehčím bojovníkům. Ten nesl název Poslední přeživší.

Byl to však právě Riego, kdo si celou akci podmanil, přitáhl k sobě pozornost. Bývalý bojovník MMA využil svých schopností na zemi. Dokázal, že na jeho dovednosti ještě nesedl prach. Své soupeře ukončil jednoho po druhém.


Netradiční korida byla vypsána na dvouminutová kola a sotva, co odbyl úvodní gong, na Španěla se sesypala hotová lavina. 

Trojice bojovníků na něj naskákala, chtěla mu vzít kyslík. To se ale nepovedlo. Riego využil svých schopností a všechny své soupeře postupně vyřídil.

Prvního zneškodnil na začátku druhého kola, ve 3. kole popravil druhého nájezdníka gilotinou. Na toho posledního si pak připravil osvědčenou klasiku, Rear naked choke, a připsal si vítězství.

Španělovo vítězství bylo jeho prvním od vítězství TKO nad Mathiasem Schuckem na SHC 7 v roce 2013.