Seznamte se s reálným Iron Manem. Extrém. Tohle je možný manažer Chelsea

Luis Enrique.

Luis Enrique.FOTO: Profimedia.cz


Zapomeňte na Roberta Downey Jr., skutečným Iron Manem je Luis Enrique. Pokud tento 52letý španělský trenér získá místo manažera Chelsea, můžeme očekávat, že bude po svém týmu požadovat, aby ze sebe vydal maximum a nepřestal běhat celých 90 minut, informoval server thesun.co.uk.


Bývalý šéf španělské reprezentace údajně odletěl do Londýna na další jednání s Chelsea, jak na Twitteru uvedl Alex Crook z talkSPORT. Chelsea doufá, že Enrique převezme tým okamžitě, protože jeho dočasný šéf Bruno Saltor by mohl být neochotný zůstat do konce sezóny kvůli svému spojení s Grahamem Potterem.

Pokud do tohoto horkého křesla usedne, budou mít "Blues" k dispozici závisláka na adrenalinu, který v minulosti prokázal obrovskou výdrž a absolvoval nejvíce vyčerpávající závod všech dob. V roce 2008 vítěz LaLigy (jako manažer i hráč) totiž uběhl Marathon des Sables, vytrvalostní závod, který se rovná šesti maratonům. 

Vražedný však není pro svou délku, ale pro extrémní podmínky. Des Sables se běží v nekompromisním prostředí saharské pouště, kde teploty mohou přesáhnout 50 stupňů Celsia. Během šesti dnů musí závodníci urazit 156 kilometrů, aby ultramaraton dokončili. Nejdelší etapa trvá neuvěřitelných 57 mil. A je to tak náročný úkol, protože si závodníci musí nést veškeré zásoby v batohu.


Enrique byl během svého působení v Barceloně a Realu Madrid proslulý jako pracovitý a energický hráč. Když tedy v roce 2004 pověsil kopačky na hřebík, nebylo příliš velkým překvapením, že si udržuje kondici. Jeho láska k překonávání vlastních limitů se však nyní zdá být působivější než jeho fotbalová kariéra. 

V roce 2005 zaběhl newyorský maraton v čase 3:14:09. O rok později si vyzkoušel maraton v Amsterdamu a zaběhl čas 3:00:19. Na maratonu ve Florencii v roce 2007 pak Luis dokončil závod v úžasném čase 2:58:08. Ve stejném roce se Enrique zúčastnil závodu Ironman 2007 v Německu, což je triatlonový závod na 140 mil, který je označován za nejtěžší vytrvalostní závod na světě.

Tento milovník adrenalinu si nepotrpí jen na běhání. Nadšený surfař, který v době, kdy žil v Austrálii, miloval jízdu na vlnách, také rád jezdí na kole. Dokončil 127 mil dlouhý závod přes Pyreneje, Quebrantahuesos, což ve volném překladu znamená "drtič kostí".

Soudě podle vysokých nároků, které si Luis klade, musí být jeho tréninky peklem na zemi a Chelsea tak možná čekají zajímavé časy.