Výjimečný. Seznamte se s budoucí hvězdou NBA. Měří 219 centimetrů

Victor Wembanyama.

Victor Wembanyama.FOTO: Profimedia.cz


Francouz Victor Wembanyama si už teď zajistil v basketbalovém světě slávu. A navíc bude první, jehož jméno se objeví v draftu NBA 2023. Tohle je sportovec, který měří 219 centimetrů. O zprávě informoval server mirror.co.uk.


Wembanyama je nejžhavějším kandidátem v draftu 2023 a mnozí ho považují za nejslibnějšího mladého hráče od vstupu LeBrona Jamese do NBA před 20 lety v roce 2003. Devatenáctiletý hráč s výškou 219 cm, jehož rozpětí rukou je spojeno se střeleckými schopnostmi rozehrávače, je jistou jedničkou draftu a týmy se údajně budou prát o možnost vybrat si ho v loterii draftu NBA.

Díky svým sotva uvěřitelným rozměrům je Wembanyama obávaným blokařem střel a obráncem a jako střelec je v podstatě nezastavitelný. Plus se zdá, že navzdory své relativní nezkušenosti intuitivně chápe hru jak v útoku, tak v obraně.

Wembanyama má díky své výšce v podstatě neblokovanou střelu z výskoku a pozoruhodné je, že má ve svém arzenálu i střelu za tři body. Mnozí v NBA věří, že Francouz má potenciál pro Síň slávy a příležitost stát se jedním z nejlepších hráčů NBA - navíc by se stal hvězdou hned po vstupu do ligy. "Není to talent, který by změnil franšízu," cituje Mirror jednoho z manažerů NBA Kevina O'Connora. "Je to talent, který změní ligu."


"Určitě je to generační talent. Všichni jsou v posledních letech jednorožci, ale on je spíš mimozemšťan. Nikdo nikdy neviděl nikoho tak vysokého, jako je on a zároveň tak plynulého a ladného na hřišti," odpověděl dle Mirror na otázku ohledně francouzského teenagera legendární LeBron James. 

Aktuálně panuje snad jediná obava a to že Wembanyamu může z jeho superhvězdného potenciálu a dominantní kariéry vykolejit zranění. Již utrpěl stresovou zlomeninu lýtkové kosti, pohmoždění lopatky a zranění postihující velký bederní sval.

Bude však zajímavé sledovat, který tým získá právo si ho vybrat, až se 16. května uskuteční loterie draftu NBA 2023. Samotný draft se bude konat 22. června.