Sekunda nepozornosti, kopačka do obličeje a obr šel k zemi

Eddie Hall poznal MMA.

Eddie Hall poznal MMA.FOTO: Profimedia.cz


Pyšnil se titulem nejsilnější muž světa, neuhýbá před žádnou výzvou, a tak někdy zkrátka narazí. Britský silák Eddie Hall se momentálně připravuje na svůj velkolepý debut v MMA a při sparingu byl tvrdě knokautován kopem na hlavu.


Hall půjde poprvé do klece v oficiálním zápasu 17. února v Kataru a v přípravě se evidentně nijak nešetří. Fanouškům nechal nalédnout do svého tréninku, v němž jej jeho sok nemilosrdně uzemnil.

Brit nedávno trénoval také se superstar UFC Tomem Aspinallem, jenž se mu snažil dát směrem k debutu užitečné rady a tipy, jak to v kleci chodí. Ale, jak vidno, rady zatím nedopadly úplně na úrodnou půdu.

Jako sparing si tentokrát přizval ruského profesionálního fightera, který slavného Brita nemilosrdně poslal kopem k zemi. 

"Byl jsem varován, že on je tak trochu smrtící zbraň. Byl jsem s tím týpkem hodně opatrný. Abych byl upřímný, nechtěl jsem na něj vyloženě útočit, jenom se tak oťukat pro pocit," cituje slova 36letého strongmana list The Sun.

Ten se povedl

"No. Počkejte a uvidíte. Během sekundy jsem inkasoval krásný kopanec do obličeje," popisoval situaci, kdy vysoký kop přistál přesně doprostřed jeho hlavy a sundal ho k zemi.


"Okej. Tak tenhle se fakt povedl. Zatracenej život, někdo mi mohl říct o té zadní noze, ne?" vtipkoval Hall. Nejsilnější muž světa z roku 2017 ale rozhodně nic nezabalil. Navzdory knokautu pokračoval v tréninku normálně dál.

Z jeho pohybů je zřejmé, že bojové sporty nejsou jeho původním řemeslem. Své slávy dosáhl coby strongman, jemuž však škatulka siláka začala být příliš těsná a před dvěma roky se postavil do ringu proti kolegovi a konkurentovi ze silácké branže Hafthoru Björnssonovi.

Hodně sledovaný souboj v roce 2022 však Hall proti o rok mladšímu sokovi na body prohrál.

Tentokrát si chce spravit chuť v kleci v MMA proti Mitchellu Hooperovi. Jejich zápas zaštiťuje promotérská organizace Finishers Championship. Na stejné kartě budou v rámci jednoho turnaje také kulturista a herec Martyn Ford, jenž si to rozdá s dalším strongmanem Brianem Shawem.

Celý turnaj má být podle organizátorů zaštítěn obří sumou 300 milionů dolarů. Siláci budou v programu plnit jen vedlejší roli, hlavní události se má účastnit dvanáct elitních zápasníků MMA.

"Připravte se na událost, na kterou jste dlouho čekali. Špičkoví bojovníci MMA srovnají účty v nedokončeném byznysu. Čekejte i celebrity a královskou účast," lákala promotérská organizace na svůj event.