Schovával si vodku ve sportovní lahvi. Práskl bývalý spoluhráč

Co se pilo?

Co se pilo?FOTO: Profimedia.cz


Svět sportovců se netočí jen kolem výkonů, život je často mnohem bohatší. Australský kriketový nadhazovač Stuart MacGill prozradil, že s kolegou Shanem Warnem mluvili o hře jen zřídka a místo toho si vyměňovali tipy na nejlepší místa, kam zajít na drink během turné, informoval server mirror.co.uk.


Stuart MacGill prozradil, že s Shanem Warnem během turné schovávali vodku v lahvích značky Gatorade a bývalý australský nadhazovač se rozpovídal o svém vztahu se zesnulou kriketovou legendou.

MacGill a Warne byli australskými spoluhráči v devadesátých letech a na počátku nového tisíciletí, přičemž Warneův status nejlepšího nadhazovače všech dob omezil MacGilla na pouhých 44 testovacích vystoupení za něco málo přes deset let. Většina MacGillova herního času tak připadala na dobu, kdy byl Warne buď zraněný, nebo na rok suspendovaný za neúspěšný dopingový test a dvojice spolu odehrála pouze 16 zápasů.

MacGill později prozradil, že toho "lituje nejvíce", jelikož se z nich mimo hřiště stali dobří přátelé. "Většinu zápasů, které jsme spolu se Shanem odehráli, byly buď, že se zranil nebo se akorát ze zranění dostal, takže to nebylo fér," řekl v podcastu 82 Days Till The Ashes.

V podcastu také ukázal fotku, na které si s Warnem povídají v šatně, zatímco MacGill drží láhev Gatorade a prozradil, že si do ní tajně dávali vodku. "To bylo pravděpodobně na subkontinentu," řekl k fotografii. "Je velmi, velmi důležité, pro vás mladé hráče tam venku, abyste zůstali hydratovaní, když hrajete v horkém počasí, a tak jsem zkombinoval vodku a Gatorade - to bylo velmi, velmi dobré."


MacGill v podcastu také hovořil o tom, jak se dvojice sblížila mimo kriketové hřiště a uvedl, že si často vyměňovali tipy na nejlepší místa, kam zajít na skleničku, než že by sdíleli diskuse o technice hry.

"Tipy jako 'Warney, nestarej se o lajnu, prostě půjdeme rovnou dopředu', 'ten barman ti vždycky dá nějakého drzého panáka'," dodal. "Takové věci, to byly tipy, kterými jsme oplývali," rozpovídal se v podcastu 82 Days Till The Ashes.

"V Jihoafrické republice jsme si také hodně povídali. Chodit ven v Johannesburgu, nechodit ven v Durbanu - 'detox Durban' jsme tomu říkali. To byl druh konverzace, kterou jsme běžně vedli."