Sběrač míčků sebral Nadalovi připravenou raketu

Rafael Nadal.

Rafael Nadal.FOTO: Facebook Rafaela Nadala


Nepříjemný moment z prvního zápasu na Australian Open 2023 si bude Rafael Nadal bezpochyby pamatovat ještě nějakou dobu. Uprostřed první sady po sedmi gamech, když se poprvé měnily míče, si šel Nadal připravit z bagu novou raketu, kterou chtěl následně použít. Trochu nešťastně položil vedle i raketu použitou, kterou měl sběrač míčků odnést na vypletení. 

Bohužel sběrač sáhl vedle a místo staré rakety odnesl Španělovi raketu novou. Nadal se chvíli nechápavě díval na svou lavičku a když mu byla celá situace jasná, tak se obrátil na umpirového rozhodčího.


"Potřebuji svou raketu zpět, mám na ní tlumítko a všechno. Sběrač, sběrač mi sebral raketu," snažil se Nadal vysvětlit i svému soupeři Britovi Jacku Draperovi. 

Umpirový rozhodčí se ihned snažil situaci vyřešit a telefonoval, aby sběrače s raketou sehnal. 

Nad situací se pobavil i jeden z komentátorů přímého přenosu, Mark Petsche: "Vzali mu raketu, kterou používal a kterou si chtěl teď vzít. Doufám, že už z ní nevyřezali výplet." Druhý z komentátorů se však více vžil do pocitů Rafaela Nadala a dodal, že se jedná o docela velkou chybu, protože Nadal znal tvrdost výpletu rakety a měl rozhodnuto o sekvenci zápasu, ve které ji použije. 


Nadal je známý tím, že na kurtu potřebuje mít vše pod kontrolou a má své rituály, proto bylo patrné, že je i přes pobavený úsměv rozhozený. Nakonec si ve své tašce vybral raketu náhradní a rozhodl se zápas dohrát s ní. 

Tato událost ho však patrně vyvedla z míry natolik, že druhou sadu s jednadvacetiletým Britem prohrál 2:6. V posledních dvou setech se dokázal vzchopit, nad Draperem v nich vyhrál 6:4 a 61 a zápas tak otočil ve svůj prospěch. Pro Nadala to byla důležitá výhra, protože v posledních měsících se mu příliš nedařilo. V následujícím zápase se potká s Američanem Mackenzie McDonaldem.