S poraněným kotníkem hvězdou gigantické show, 100 milionů fanoušků v USA se bavilo

Patrick Mahomes.

Patrick Mahomes.FOTO: Profimedia.cz


Každoročně se s blížícím finále play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu tak trochu zastaví čas. Americký fotbal je považovaný za jednu z nejtvrdších her světa, přesto se najde velké množství fanoušků, které si tato hra získala.


Ať finále Super Bowlu sledují kvůli samotnému fotbalu nebo se nemohou dočkat slavnostního vyvrcholení během přestávky, k televizním obrazovkám v tu chvíli pravidelně usedávají miliony diváků. První Super Bowl se uskutečnil 15. ledna 1967 a od té doby si získává stále více příznivců z řad fanoušků celého světa. Letošní finále se uskutečnilo 12. února v glendaleské State Farm Aréně v Arizoně a titul nejlepšího hráče sezony získal Patrick Mahomes.

Sedmadvacetiletý quarterback si během utkání obnovil zranění kotníku. I přes to úspěšně dovedl svůj tým k titulu a byl zvolen nejužitečnějším hráčem finále. Stal se tak sedmým hráčem v historii a prvním od roku 1999, který získal cenu MVP za základní část, Super Bowl a cenu MVP Super Bowlu v jednom ročníku. Potvrdil tak pozici aktuálně nejlepšího hráče na světě. 

"Je to M-V-Pat. Ani neumím popsat, co znamená pro náš tým. Opět předvedl něco neuvěřitelného," citoval server cbssports.com Mahomesova spoluhráče Travise Kelcea. "Musíte makat, abyste si zasloužili slavit. A to my dnes udělali. A teď začíná party," dodal. "Patrick je MVP, víc není třeba dodávat. Dnes jasně ukázal, kdo je nejlepší," přidal trenér Chiefs Andy Reid. Vyzdvihnul ho zároveň pro jeho cílevědomost a pokoru, pro které si ho velice váží i ostatní spoluhráči.


Poločasovou přestávku vyplnila v neděli večer superstar popu a R&B Rihanna. Se svým vystoupením na Super Bowlu se vrátila na světová pódia po téměř pětileté přestávce. Nemohla si tedy vybrat lepší příležitost. 

Jen v USA finále Super Bowlu sleduje odhadem zhruba 100 milionů diváků, přičemž vrcholu dosahuje sledovanost utkání právě o poločasové přestávce, kterou vyplňuje přibližně třináctiminutová show považovaná za vrcholné představení amerického zábavního průmyslu. Pro každou hvězdu je vystupování během této přestávky opravdu poctou.