Slavný herec nemá dost. Plánuje koupit další sportovní tým

Ryan Reynolds.

Ryan Reynolds.FOTO: Profimedia.cz


Po úspěchu jménem Wrexham zatoužil Ryan Reynolds vlastnit další sportovní týmy. Podá tak nabídku za 1 miliardu liber na koupi franšízy v jeho rodné Kanadě, kde zároveň plánuje postavit novou arénu.


Slavný herec je již úspěšným majitelem jednoho sportovního týmu, jeho fotbalový klub Wrexham rekordním způsobem postoupil z národní ligy do druhé ligy, a nyní chce herec údajně zkusit vlastnictví hokejové franšízy. Podle reportéra Bruce Garriocha z deníku Ottawa Sun připravuje skupina vedená kanadským představitelem Deadpoola Reynoldsem nabídku v hodnotě více než 1 miliardy dolarů na koupi NHL klubu Ottawa Senators.

Reynolds se spojil s developerskou společností Remington Group, která sídlí v Ontariu. 46tiletý herec, který vlastní Wrexham spolu s Robem McElhenneyem, by mohl převzít klub od rodiny Melnyků. Po smrti Eugena Melnyka v březnu 2022 byli Senátoři uvolněni ke koupi, čímž by skončilo jejich více než dvacetileté vlastnictví, které začalo v roce 2003.


Konečné nabídky na koupi franšízy mají být podány do 15. května a společnost Remington Group má ambice postavit novou arénu v centru Ottawy a ráda by, aby v čele jejich nabídky stála známá tvář. Zpráva dále uvádí, že Remington Group by si mohla objednat dokumentární seriál, který by následoval koupi a výstavbu navrhované nové arény. Reynolds totiž zaznamenal podobný úspěch se svou show "Welcome to Wrexham" (Vítejte ve Wrexhamu).

Reynolds a jeho obchodní partneři by se zároveň miliardovým nákupem zapsali také do historie NHL. Vytvořili by tak nový rekord v největším prodeji franšízy v historii NHL, čímž by překonali rekord, který držel tým Pittsburgh Penguins po koupi za 900 milionů dolarů v roce 2021.

Senátoři vstoupili do NHL jako rozšiřující se tým v roce 1992, ale Stanley Cup ještě nezískali. V roce 2007 se však dostali do finále, kde prohráli s Anaheim Ducks. V minulé sezóně Senátorům uniklo místo v play-off o šest bodů. Zdá se však, že se jedná o tým, který je na vzestupu a třeba jim Reynolds přinese podobné štěstí jako Wrexhamu.