Rozhodčí byl zasažen do obličeje lahví hozenou z tribuny

Někdy může být fotbal peklo.

Někdy může být fotbal peklo.FOTO: Profimedia.cz

Rozhodčí Carl Boyeson byl zasažen plastovou lahví při sobotním zápasu mezi Charlton Athletic a Fleetwood Town. K incidentu došlo po skončení zápasu, když již všichni začali opouštět hřiště. Fanoušek chtěl potrestat rozhodčího za udělení červené karty obránci Charlton Athletic Ryana Innisse.

Utkání nejprve probíhalo bezproblémově, úchvatný úvodní gól Shauna Rooneyho, který letěl přímo do pravého horního rohu branky, odstartoval nerozhodný stav v polovině prvního poločasu. Sean Clare vyrovnal na 1:1 neuvěřitelných pár sekund před přestávkou. Po dlouhých 12 minutách přidaných na konci vzešel poslední rozhodující gól z výsledné rozehrávky a dostal Fleetwood Town do vedení.

Výhru 2:1 pro Fleetwood Town však nenesli všichni dobře, po skončení zápasu jeden z fanoušků Charlton Athletic po rozhodčím z tribuny hodil plastovou láhev s pitím. Naštěstí po tomto incidentu to nevypadlo, že by byl padesátitříletý rozhodčí Carl Boyeson vážně zraněn, jelikož okamžitě pokračoval ve své cestě do tunelu.

Domácí fanoušky totiž rozzlobilo přímé vyloučení obránce Charltonu Ryana Innisse na červenou kartu v 79. minutě, což už bylo pro něj mimo jiné třetí vyloučení v tuto sezonu. Šéf Charltonu Dean Holden po zápase řekl deníku Sun: "Je to zklamání. Je zřejmé, že jako fotbalový klub nemůžeme takové chování vůbec přehlížet. Nezáleží na tom, co se dělo na hřišti. To by se nikdy nemělo stát. Předpokládám, že to bude ve zprávě rozhodčího."

Holden byl také zklamán výkonem svého týmu, promarněnými šancemi a vyloučením Ryana Innisse za hacknutí náhradníka Fleetwood Ciana Hayese. Naopak manažer Fleetwood Scott Brown byl velmi potěšen prvním ligovým vítězstvím svého týmu od tohoto roku a skvělou formou Rooneyho.

Carl Boyeson je dlouholetý rozhodčí narozený v Hullu. Svoji kariéru rozhodčího započal v Hull Sunday League v roce 1993. Momentálně má za sebou více než 500 zápasů fotbalové ligy, a to včetně FA Cupu, EFL Cupu a EFL Trophy.