Ronaldo slaví první gól v Saúdské Arábii. Za rok má vydělat téměř 5 miliard

Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo.FOTO: Facebook Cristiano Ronaldo


První fotbalové utkání v Saudské Arábii se Ronaldovi příliš nepovedlo. A ani fanoušci nebyli z jeho výkonů nadšení. Vzhledem k tomu, že však na zápasech nosí kapitánskou pásku, důvěru svého klubu má dostatečnou. Ve svém třetím utkání v saúdskoarabské lize se konečně portugalský fotbalista dočkal prvního gólu za An-Nassr. Naděje, které arabští šejci do tohoto talentovaného sportovce vkládají, se tak nejspíš začínají plnit.


Osmatřicetiletý Portugalec zamířil do Saúdské Arábie na konci minulého roku poté, co předčasně skončil v Manchesteru United. S An-Nassrem podepsal dvouletou smlouvu a ročně si má vydělat přes 200 milionů eur (přes 4,8 miliardy korun). Stal se tak aktuálně nejlépe placeným profesionálním fotbalistou. Přitom ještě na konci loňského roku byl na místě třetím, po druhém Lionelovi Messim a prvním Kylianu Mbappé. Čísla se ale v profesionálním fotbalu mění opravdu rychle.

Paradoxně za Ronalda jeho nový klubový tým nemusel zaplatit ani cent. Ronaldo byl v té době tzv. volným hráčem. V televizním interview si před svým odletem do Kataru stěžoval na vedení klubu i trenéra Erika ten Haga a prohlásil, že se ho snaží vyštvat z klubu.


V krátkém prohlášení posléze Ronaldo i Manchester United uvedli, že rozhodnutí bylo učiněno po vzájemné dohodě. V Sadské Arabii tak neměli na co čekat. Ronaldo se navíc po svém přestupu nechal slyšet, že o jeho působení měly zájem i další kluby z Evropy i USA.

Cristiano Ronaldo, celým jménem Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, je jeden z nejlepších fotbalistů historie a své generace, a také pětinásobný držitel Zlatého míče. Pětkrát vyhrál Ligu mistrů, v roce 2008 s Manchesterem United a v letech 2014, 2016, 2017 a 2018 s Realem Madrid. V Lize mistrů si stále drží rekord v počtu gólů.

V roce 2008 se Ronaldo stal kapitánem portugalského fotbalového týmu a dovedl ho k vítězství na turnaji Euro 2016, kde obdržel Stříbrnou kopačku za druhý největší počet vstřelených gólů. O čtyři roky později na Euru 2020 získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce. Ronaldo je považován za nejslavnější fotbalovou hvězdu v historii Portugalska.