Romeo Beckham pokračuje ve šlépějích svého otce

Romeo Beckham.

Romeo Beckham.FOTO: Profimedia.cz


Světoznámý fotbalista David Beckham se v případě svého syna Romea mohl již mnohokrát přesvědčit, že jablko nepadá daleko od stromu Tentokrát na něj ovšem může být hrdý mnohonásobně. Závěrečný gól Brentfordu proti Wealdstone dal totiž právě Romeo Beckham, který tak dostal svůj tým do semifinále Middlesex Senior Cupu. Zároveň to byla také jeho první branka v dresu Bees.


Beckham Jr. přišel na hostování do západolondýnského klubu poté, co v lednovém přestupovém okně odešel z týmu MLS Inter Miami II. "Jsem velmi hrdý a velmi šťastný, že jsem tady. Byla to zábavná sezóna (v USA) a bylo tam hodně vzestupů a pádů, ale jsem nadšený, že sem jedu a uvidím, co dokážu," řekl pro server talksport.com Beckham Jr. o přestupu do Brentfordu.

"Romeo je velmi dobrý hráč, samozřejmě má jméno, které je celosvětové a velké," řekl také šéf Brentfordu Thomas Frank. "Srovnávat je ale nemůžeme (otce a syna)," dodal.


Jeho debutový zápas za Brentfordu nebyl ale bez poskvrny. Trenér týmu Erith & Belvedere Grant Duffy si Romea dobíral ještě před příchodem na hřiště a sarkasticky se uklonil Beckhamovým směrem, když se rozcvičoval před svým prvním soutěžním vystoupením po čtyřech měsících. 

Dále ho rozhodčí omylem trefil do obličeje, když bránil vhazování. Navzdory tomu to byl pro Beckhama Jr. úspěšný zápas, když jeho tým postoupil do dalšího kola. Celý zápas na Park View Road také sledoval Romeuv otec David Beckham.

V roce 2015 Romeo Beckham přiznal, že si již nepřeje pokračovat ve fotbalové kariéře, místo toho začal trénovat tenis s Andy Murraym. V roce 2020 však po pětileté pauze oznámil, že se chce vrátit opět k fotbalu. Na podporu tohoto rozhodnutí jeho otec nahradil tenisový kurt, který předtím postavil v rodinném domě, fotbalovým hřištěm. V následujícím roce se připojil k Inter Miami II. (Club Internacional de Fútbol Miami), který vlastní David Beckham.