Rodné město ukrajinské MMA zápasnice je terčem ruských dronů. Ta slibuje, že bude dál inspirací

Olena Kolesnyk na váze před zápasem.

Olena Kolesnyk na váze před zápasem.FOTO: PFL MMA


Ukrajinská MMA hvězda Olena Kolesnyk se vrací do letošní sezony Ligy profesionálních bojovníků (PFL MMA) a je připravena tím inspirovat celý národ, informaci zveřejnil portál thesun.co.uk.


Kolesnyk je jednou z deseti bojovnic, které letos bojují o prémii 1 milion dolarů a titulový pás PFL. Nicméně je to v době, kdy je její vlast stále ve válce s Ruskem, protože Ukrajina se urputně brání invazi do města Bachmut.

Její rodné město Oděsa se dokonce stalo terčem náletů bezpilotních letadel a dronů jen několik dní předtím, než se má vrátit do klece. Zápasnice, která žije a trénuje v Las Vegas, za sebou na Ukrajině zanechává své blízké, kteří prožívají denně noční můru života na bojišti. Neustálé zprávy, které jí z domova chodí, zanechávají však v odvážné a odhodlané bojovnici nezlomnou mysl.

"Od začátku války není dne, kdy by mi lidé neposílali videa z Bachmutu," cituje 32letou Kolesnyk The Sun. "Včera na mé rodné město, kde mám rodinu a sestru, zaútočily ruské rakety. Takže lidi, jestli se mě ptáte na mou motivaci, fyzickou a psychickou bolest, tak to je k***a nic, když váš národ tímhle prochází."

"Každý den vidím, kolik lidí, které jsem znala, zemřelo. Můj trenér a spolubojovníci jsou teď ve válce. Celý můj život se změnil," pokračuje MMA zápasnice. 


PFL produkuje sezónní formát MMA, který se skládá z kvalifikační a vyřazovací fáze. Body se získávají po výhrách v úvodních dvou zápasech, přičemž čtyři nejlepší postupují do semifinále. Tam se rozhoduje podle principu "vítězství, nebo odchod domů", což vyvrcholí finálovým zápasem, v němž se hraje o peněžní odměnu a titulový pás.

V loňském roce se Kolesnyk dostala mezi poslední čtyři v lehké váze, ale porazila ji 28letá šampionka Larissa Pacheco. Letos obě zápasí o divizi níže, přičemž Kolesnyk zahájí svou letošní sezonu proti bývalé zápasnici UFC Aspen Ladd. Doufá přitom, že na ni bude její národ pyšný, až bude v kleci hájit barvy Ukrajiny.

"Je na mě vyvíjen tlak, beru na sebe zodpovědnost, ale mezitím jsou tu lidé z války, kteří mi posílají videa," cituje ji dále The Sun. "Takže na jedné straně je tu tlak, na druhé obrovská motivace reprezentovat Ukrajinu."