Rána pro českou reprezentaci. Končí další skokan na lyžích

František Lejsek.

František Lejsek.FOTO: Profimedia.cz


Mladý český skokan na lyžích, František Lejsek, ukončil svou kariéru v pouhých 21 letech. Mohla za to atmosféra v reprezentačním týmu. O jeho rozhodnutí informoval web skoky.net, který s ním mluvil. 


"Už mě to nenaplňovalo jako dřív. Skončil jsem kvůli osobním problémům, ale taky kvůli atmosféře, která panovala v týmu. V poslední době jsme si s trenéry a vedením nerozuměli a neshodovali jsme se," prozradil. Následoval dotaz, zda není škoda tento krok podniknout před obdobím očekávaných změn, na který odpověděl stejně jasně. "Jak říkáte, bohužel pouze "očekávaných změn"". 

Lejsek kariéru končí ve chvíli, kdy se mu relativně dařilo. Na loňském mistrovství světa juniorů v polském Zakopane obsadil šestnácté místo jako nejlepší Čech a podařilo se mu také debutovat na Světovém poháru v Oberstdorfgu a Planici. Není tak divu, že končí s pocitem, že mohl dosáhnout na víc.

"Bohužel nemám pocit, že jsem dosáhl svého maxima, ale splnil jsem si svých pár snů a k nějakým jsem ani nedostal šanci. Nejvíc budu určitě vzpomínat na mistrovství světa juniorů a lety na mamutu," vzpomínal Lejsek na podařený konec sezony 2021/2022.


Logicky došlo i na otázku, zda si své rozhodnutí nerozmyslí a ke sportu se v budoucnosti nevrátí. Nicméně jeho verdikt je finální. "Rozhodnutí je určitě definitivní. Plány do budoucna už jsou jen osobní a určitě nepůjde o vrcholový sport," uzavřel celou situaci Lejsek. 

Skokan z Haratic však není jediným ze své disciplíny, kdo v posledních letech oznámil ukončení kariéry. V únoru oznámil konec kariéry také 26letý skokan na lyžích a olympionik Filip Sakala, syn mistra světa v letech na lyžích Jaroslava Sakaly, kterému se dlouhodobě nedařilo postoupit z kvalifikace.

Loni oznámil odchod ze sportu také 30letý Čestmír Kožíšek, který naposledy skákal ve své domovské Lomnici nad Popelkou, bývalý juniorský mistr světa Viktor Polášek a reprezentant Vojtěch Štursa. Na začátku roku navíc lyžařský svaz ukončil smlouvu slovinského trenéra Vasji Bajce. Další sezona ukáže, jak se český skok na lyžích dokázal s touto situací vypořádat.