Rána pěstí a krvavé zranění i rasistické urážky. Slavný klub řeší, zda vyhodí hvězdu

Sadio Mané.

Sadio Mané.FOTO: Profimedia.cz


Rasistické urážky a bitka mezi hráči? Fotbalový gigant Bayern Mnichov sice míří k dalšímu mistrovskému titulu v Německu, že by si ale užíval v poslední době pohodové chvíle, o tom nemůže být řeč. Do francouzského stopera Dayota Upamecana se na sociálních sítích ostře pustili fanoušci poté, co chyboval v utkání Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City. Po stejném utkání došlo ke konfliktu mezi hráči Bayernu. Sadio Mané měl napadnout Leroye Saného a způsobit mu krvavé zranění. Jak napsal server dailymail.co.uk, klub teď zvažuje ukončení či pozastavení smlouvy hříšníka.


V mnichovském klubu to pořádně vře. A vše nejspíš vyvrcholilo po zatím posledním utkání Ligy mistrů, kde Bayern dostal nařezáno v Manchesteru od Citizens. Následně se do sebe pustily dvě hvězdy bavorského gigantu. Už cestou ze hřiště se Leroy Sané a Sadio Mané hádali, vše pak pokračovalo v šatně, kde Mané spoluhráče udeřil a kdyby nezasáhl zbytek týmu, došlo by ke rvačce. Vedení Bayernu si s oběma kohouty důrazné promluvilo, už dopředu bylo jasné, že Senegalce nemine trest a ve hře je údajně i vyhazov z mnichovského klubu.

Maného údajně naštvalo, jak jej spoluhráč po zmíněném utkání oslovil, což odstartovalo konflikt. Následně měl za to Sané dostat ránu do obličeje, ze rtu mu poté začala téct krev. Po příletu do Německa podle dostupných informací Senegalec neodjel z letiště týmovým autobusem, ale soukromým vozem. Sané naopak cestoval s mužstvem. Thomase Tuchela tak čeká před odvetou v Allianz Areně řešení pořádně náročného úkolu. Oba hráči se objevili ve čtvrtek na tréninku, ale to neznamená, že je konflikt zapomenut.

Média poukazují na to, že od Maného se po příchodu z Liverpoolu čekala větší porce branek. Klub za něj loni v létě vysázel 35 milionů liber a hráč od té doby zasáhl do 32 duelů, skóroval jedenáctkrát. Během března také prosákly zprávy, že je v Bayernu naopak nešťastný Leroy Sané. Nebo přesněji jeho manželka, která už prý „nechce žít v Německu.“ Právě proto pár v každé volné chvíli mizí na Ostrovy, kde Sané působil právě v Manchesteru City.


Bayern následně řešil i druhý problém, kdy se zastal svého obránce Dayota Upamecana, kterého fanoušci na sociálních sítích hrubě uráželi po posledním utkání v Lize mistrů. Tam se francouzskému stoperovi hrubě nevedlo, reakce příznivců však překročila všechny meze a zasloužila si reakci vedení klubu.

„Vrať se do Afriky. To byl hrozný výkon a není to poprvé,“ útočil na čtyřiadvacetiletého obránce tmavé pleti na sociální síti jeden z hulvátů. Další zveřejnil v rámci komentáře textu sérii emotikonů opic. „Všichni v Bayernu co nejdůrazněji odsuzujeme rasismus! Celý klub stojí za tebou, Upo!“ uvedl klub a podpořil hráče, který v mnichovských barvách působí od roku 2021 a za národní tým Francie odehrál čtrnáct utkání.

Trenér Tuchel nahradil před pár týdny vyhozeného Juliana Nagelsmanna. V německé nejvyšší soutěži se Bayernu daří, ale jinak je to bída. Mnichovští vypadli po domácí prohře s Freiburgem z Německého poháru a teď to vypadá i na předčasný konec v Lize mistrů.