Policie zadržela šest členů gangu podezřelých z okrádání fotbalistů

Španělská policie zatkla šest členů gangu.

Španělská policie zatkla šest členů gangu.FOTO: Profimedia.cz


Španělská policie zatkla šest členů gangu podezřelých z vykradení osmi domů v luxusních rezidenčních čtvrtích Madridu. Mezi postiženými jsou i fotbalisté Radamel Falcao z klubu Rayo Vallecano a Rodrygo z Realu Madrid.


Podle zprávy madridského policejního ředitelství si své cíle vybrali na základě analýzy sociálních sítí, odkud získali fotografie a videa, které zevnitř domů zveřejňovali rodinní příslušníci a další osoby sportovcům blízké.

Podle toho byli pachatelé schopni také detekovat, zda jsou majitelé zrovna doma. Podle portálu El Periódico policie uvedla, že celkem ukradli věci v hodnotě 1,8 milionu eur a šlo především o drahé hodinky a šperky, protože jejich prodej je na černém trhu snazší.

Gang složený ze Španělů, Maročanů a jednoho Itala fungoval strukturovaně. Dva vždy loupeže prováděli, dva měli na starost sledovací a podpůrné práce, manželka jednoho z nich obvykle ukradené zboží prodávala a majitel obchodu v centru Madridu ho vykupoval.

Svoji činnost zahájili v červenci 2022 a od té doby se jim podařilo spáchat osm loupeží v městských částech Alcobendas, Pozuelo de Alarcón, Torrelodones spadajících pod Madrid a i v samotném Madridu.


Ve svých začátcích se pokusili vyloupit dům brazilského fotbalisty Rodryga v Alcobendas, ale byli přistiženi zaměstnancem domácnosti a museli utéct. Na jaře 2023 loupež uskutečnili znovu a tentokrát odcizili věci v hodnotě přibližně 500 000 eur, včetně špičkových hodinek a šperků.

V tomto případě policie zjistila, že šlo o tři muže, kteří poté přeskočili plot a z místa činu odjeli. Loupež se nakonec podařilo spojit s dalšími proběhlými vloupáními a policie dokonce identifikovala jedno ze dvou použitých vozidel. Vyšetřování proto zaměřili na jeho majitele a zároveň partnera jednoho z údajných zlodějů.

Analýza pohybu je poté usvědčila také z loupeže, která v listopadu poškodila kolumbijského hráče Radamela Falcaa, když byla vykradena jeho chata. V ten den údajní pachatelé měli dokonce držet hospodyni, zatímco sbírali vytipované cennosti.

K cestě na místo a k útěku použili ukradené auto a motorku s upravenou poznávací značkou. Kromě toho se jim podařilo vyloupit také dům významného podnikatele v Torrelodones, jehož totožnost nebyla odhalena.