Policie řeší výhružky vsetínskému brankáři. Podepsal sis ortel smrti

Tomáš Vošvrda.

Tomáš Vošvrda.FOTO: Profimedia.cz


Nechutné urážky a dokonce výhružky smrtí. Tak daleko došel souboj ve finále hokejové Chance ligy mezi Vsetínem a Zlínem, kdy se terčem hrubého útoku stal vsetínský brankář Tomáš Vošvrda. Na sociálních sítích je vyhrožováno smrtí jemu i jeho rodině. „Asi se mám začít bát, co?“ uvedl na svém twitterovém účtu Vošvrda, nicméně situaci už řeší policie.


O rivalitě a řevnivosti mezi oběma kluby nemůže nikdo pochybovat, stejně tak je ve hře prestižní šance vyzvat v baráži o účast v extralize Rytíře Kladno. Sotva se ale finálová série mezi oběma týmy rozjela, přesáhlo dění meze veškeré slušnosti a dokonce i zákona. Gólman Vsetína Vošvrda totiž na sociální síti čelil nechutnému útoku, kdy mu bylo vyhrožováno smrtí.

„Počkej, až dojedeš do Zlína ty kur.., skřápu tě osobně a vyvraždíme ti rodinu, čur... zasraný. Já ti dám na někoho útočit zmr.. zasr... Podepsal sis ortel smrti, píč... vygumovaný,“ napsal gólmanovi uživatel pod jménem Tomáš Boudný. Není jasné, zda hrubián píše pod svým jménem, nebo si vytvořil falešný účet. Nic to však nemění na tom, že i při velké rivalitě mezi kluby, nemá podobné chování místo.

Vošvrda zlínské fandy naštval tím, že při signalizovaném vyloučení ve vyhrocené atmosféře vyjel z brankoviště a z očí do očí si vše vyříkal s útočníkem soupeře. Lapačkou mu dokonce sevřel hlavu. Zlínský hráč musel za předchozí ošklivý zákrok předčasně do kabin, Vošvrdovo chování ale sudí netrestal. Vsetín nakonec urval první bod v sérii díky prodloužení.


„Chápu, že to je derby, ale vše musí mít hranice. Tímto bych chtěl vyzvat zlínské fanoušky, aby zanechali provokací a vrátili se k povzbuzování našeho klubu. A zároveň důrazně vyzývám, aby nedošlo ke snaze pomstít se vsetínským fanouškům za nepříjemný incident,“ požádal fanoušky Robert Hamrla, generální manažer klubu PSG Berani Zlín.

„Je potřeba zklidnit situaci. Finále se Zlínem doprovází silné emoce z obou stran, ty ale nesmí překročit únosnou míru. Valašský svátek hokeje se musí rozhodnout na ledě. Mrzí nás, že se do sportovní rivality připletly věci, které s hokejem nemají nic společného. Co se týče vyhrožování hokejistovi A-týmu VHK na sociální síti, klub postupuje v součinnosti s Policií ČR,“ dodal Filip Bazala, výkonný manažer VHK ROBE Vsetín.

„Jménem klubu PSG Berani Zlín odsuzujeme jakékoliv urážlivé či výhružné projevy na sociálních sítích mířené vůči aktérům finálové série. Nenechme si zkazit hokejový svátek a pojďme si společně užít velké finále v duchu fair-play,“ dodává zlínský klub na svých internetových stránkách.