Pohádková výplata pro Messiho. Na stole je nabídka za miliardy na rok

Přijme Messi pohádkovou nabídku?

Přijme Messi pohádkovou nabídku?FOTO: Profimedia.cz


Závratná suma, to snad není ani možné! Fotbalista Lionel Messi údajně dostal od klubu Al Hilal SFC finanční nabídku na 350 milionů liber ročně. Snová výplata. To by měl být dvojnásobek oproti smlouvě Cristiana Ronalda s Al-Nassr, informoval deník The Sun. Pro lepší představu, jde o tuto neuvěřitelnou cifru: 937 200 000 000 korun.


Podle novináře Fabrizia Romana klub doufá, že se jim argentinského vítěze mistrovství světa podaří zviklat k podpisu poté, co mu v létě vyprší smlouva v PSG. Zároveň však naznačil, že by 35letý Messi raději zůstal v Evropě. 

"Pochopte, že Al Hilal poslal oficiální nabídku Leo Messimu s platem v hodnotě více než 400 milionů eur za rok," napsal Romano na Twitter. "Leova absolutní priorita je ale pokračovat v Evropě."

"Barcelona čeká na FFP, aby poslala nabídku a zahájila jednání. Nabídka PSG v této fázi nebyla přijata, protože Messi chtěl sportovní záruky," pokračuje tweet.

Messi je podle všeho na odchodu z PSG a během zápasu s Lyonem ho příznivci klubu dokonce vypískali. Fanoušky se na něj zlobí poté, co PSG loni postihly sankce finančních regulací Financial Fair Play organizace UEFA a klub dostal pokutu 8,6 milionu liber, přičemž dalších 56,3 milionu liber je v sázce v závislosti na budoucím dodržování pravidel ze strany klubu.

Obrovská saudská smlouva, která je Messimu nabídnuta, má hodnotu více než dvojnásobku 173 milionů liber ročně, které v Al-Nassru vydělává 38letá bývalá hvězda Manchester United, Cristiano Ronaldo. Portugalský útočník se na Blízký východ přesunul poté, co s ním na Old Trafford rozvázali smlouvu po jeho šokujícím rozhovoru s Piersem Morganem. 


Messi je sice o tři roky mladší než Ronaldo, ale možná věří, že ještě několik sezon bude na vrcholu evropského fotbalu, zejména po heroických výkonech na mistrovství světa. Messi je také spojován s přestupem do americko-kanadské Major League Soccer, kam ho chce přivést Inter Miami.

"Pokud by se to podařilo, bylo by to úžasné pro MLS, bylo by to úžasné pro Messiho a jeho rodinu, a stejně jako se vším u nás, se snažíme využít každou příležitost," uvedl komisař ligy Don Garber pro The Athletic.

Pokud by Messi kývl na pohádkovou výplatu, měl byl proti současnému stavu přibližně desetkrát více za rok.