Plavovlasá Švédka trápí chlapy v gymu

Síla, druhé já...

Síla, druhé já...FOTO: Profimedia.cz


Krásná Švédka s neuvěřitelnou silou. Tak by se jednou větou dala popsat oslnivá plavovláska Sarah Bäckman, která již od svých patnácti let soutěží ve sportu zvaném arm wrestling, tedy páce. V této disciplíně patří ke světové špičce a dokáže konkurovat nejen ženám.


Půvabná tvář, okouzlující úsměv a paže ze železa. Kombinace, která zaujme na první pohled. Bäckman patří k nejsilnějším ženám světa, přesto neztrácí svou ženskost i půvab. S klidem by mohla soutěžit i na soutěžích krásy, ona se však vydala jiným směrem.

Tradiční páka již není pouze hospodskou zábavou, ukázkou testosteronu, při níž si muži dokazují, kdo má větší sílu. Jedná se o komplexní disciplínu, sport, který je v posledních letech na vzestupu, a to z velké části i díky půvabné Švédce. 

Arm wrestling vyžaduje sílu, soustředění, mistrné zvládnutí techniky. Abyste uspěli v tomto sportu, pouhá síla vám nestačí. Musíte ovládnout všechny tři zmíněné prvky.

Bäckman je má v malíčku. Svou techniku piluje každým dnem. Trénuje s muži, poráží je. Trénuje proti strojům, sílí. Klíč k úspěchu podle ní tkví ve výbušných trénincích, intenzivní přípravě a správném přístupu.

Usměvavá Švédka zahájila svou kariéru v patnácti letech a okamžitě se dokázala prodrat až na samotný vrchol. Během tří let získala 11 švédských titulů, pak zamířila na světovou scénu, a ani tam ji soupeřky zastavit nedokázaly.


Uhrančivá sportovkyně je osminásobnou světovou šampionkou. Září i na evropských šampionátech, ze kterých si rovněž odnesla osm zlatých. Její úspěchy ji řadí k těm největším švédským hvězdám. 

I v tomto sportu je však úspěch vykoupen tvrdou daní. Před 9 měsíci musela Sarah podstoupit operaci, přetrhla si biceps. Letos se na chvilku stáhla ze světel světové scény. Pokud chtěla ještě někdy soutěžit, musela si odpočinout. 

Měsíce plynuly a Sarah se postupně začala dostávat do formy. Trénovala i s ortézou. Byla k nezastavení. V srpnu se vrátila zpátky do hry. 

Další akce na ni čeká 11. listopadu, souboj o světový titul. Do té doby bude opět trápit muže v tělocvičnách i na makléřském poli. 

Sarah je úspěšnou makléřkou a není se příliš čemu divit. Málokdo by totiž dokázal této ženě odporovat.