Petra Kvitová začala rok 2023 účastí na United Cupu

Petra Kvitová.

Petra Kvitová.FOTO: Facebook Petra Kvitová

Petra Kvitová je jednou z nejlepších českých tenistek. Aktuálně je na 16. místě žebříčku WTA (Women's Tennis Association - ženská tenisová asociace). A tak nebylo překvapením, že byla součástí českého týmu účastnícího se United Cupu.

United Cup 2023 je zcela nový tenisový turnaj organizovaný Asociací tenisových profesionálů, Ženskou tenisovou asociací a australským svazem Tennis Australia. Úvodní ročník turnaje probíhal od 29. prosince 2022 do 8. ledna 2023 v Sydney, Brisbane a Perthu.

Soutěže se zúčastnilo 18 reprezentací, které byly rozděleny do šesti tříčlenných základních skupin. Každé město hostilo dvě skupiny a vítězové skupin pak odehráli městské finále. Vítěz městského finále postoupil do finálového turnaje v Sydney o čtyřech účastnících. Českou reprezentaci vedla Petra Kvitová. V týmu byli dále Marie Bouzková, Jesika Malečková, Jiří Lehečka, Tomáš Macháč a Dalibor Svrčina.

Petra Kvitová je známá svou láskou k týmovým soutěžím a je v nich také brilantní hráčkou. Svůj první zápas turnaje zakončila výhrou, když porazila světovou trojku Jessicu Pegulaovou. Avšak i přes další výhru Petry Kvitová nad Němkou Laurou Siegemundovou se Češi neprobojovali ani do městského finále.

Ze skupiny C postoupily Spojené státy americké. Na druhém, avšak nepostupovém, místě skončil tým České republiky a třetí bylo Německo. Kvitová byla, i přesto ráda za možnost zúčastnit se tohoto turnaje. "Skvělý způsob, jak začít rok. Děkuji @unitedcuptennis za možnost hrát ve speciálním týmovém prostředí. Miluji každou minutu s našim českým týmem," říká Petra Kvitová.

Finále se odehrávalo v Ken Rosewall Aréně mezi týmem Spojených státu amerických a týmem Itálie. O vítězi bylo rozhodnuto už po 3 odehraných finálových zápasech. Spojené státy předváděly dominantní výkon po celý turnaj a v závěrečném finále jej jen potvrdily. Tým Itálie nakonec porazily 4-0 na zápasy a staly se tak prvním držitelem trofeje z United Cupu.