Peklo na hřišti. Policie musela na fanoušky použít slzný plyn

Někdy je živo až moc.

Někdy je živo až moc.FOTO: Profimedia.cz


Fotbalové derby mezi Olympiakosem a AEK Atény se zvrhlo v chaos po dramatickém střetnutí poznamenaném kontroverzním vedením rozhodčího. Dokonce musela zasáhnout pořádková policie.


Jednalo se o zápas fotbalistů Olympiakos a AEK, kteří zápas vyhráli. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Davideho Massy se však rozpoutalo peklo, fanoušci vtrhli na hřiště a střetli se s pořádkovou policií, která použila slzný plyn, aby bojující dav rozehnala.

Dramatické scény následovaly po vypjatém střetnutí mezi soupeřícími kluby, při kterém Olympiakos protestoval proti čtyřem výrokům Massa. Italský rozhodčí byl k zápasu povolán s nadějí, že se podaří uklidnit vypjatou situaci už před zápasem a zajistit nestrannost oběma stranám. Celý zápas však provázely drobné konflikty, které nakonec vyústily vpádem fanoušků na hřiště.


Obrazy toho, co se následně stalo, jsou silné, vypouštění raket a kouřových bomb, vyvrácené židle hozené na trávník, střelba různými předměty či urážky směrem k rozhodčímu. Dojem kolektivního šílenství navíc korunoval postoj prezidenta Olympiakosu Evangelose Marinakise, který byl v minulosti zapojen do jednoho z největších skandálů v řeckém fotbale. Také tentokrát po zápase vybuchl vydáním plamenného prohlášení: "I slepí dnes viděli, co se v řeckém fotbale děje," cituje jeho prohlášení deník The Sun, čímž ještě více posílil podezření ohledně regulérnosti řecké soutěže.

"Říkali jsme, že trpělivost našich fanoušků je u konce! Byli velmi trpěliví. Posoudili penaltu v souboji, který neměl žádný kontakt. Ani se nepodívali pomocí video asistenta rozhodčího, když před gólem AEK došlo k jasnému faulu. Celé Řecko zůstalo znechuceno. Chuligáni z EPO (Řecká fotbalová federace) a neschopnost vlády se s nimi vypořádat, zabíjí fotbal!" pokračovalo Marinakisovo vyjádření.

AEK vyhrál na stadionu Georgiose Karaiskakise v předkole play-off řecké Superligy 3:1 a fakticky sesadil z trůnu úřadující řecké mistry a nejoblíbenější klub zároveň. Olympiakosu teď k tomu hrozí pokuta, odečtení bodů nebo uzavření jejich domovského stadionu.