Otřes mozku a krvavá zranění. Slovenská hvězda letěla přes řídítka

Peter Sagan po nehodě.

Peter Sagan po nehodě.FOTO: Profimedia.cz


Pořádnou smůlu má v poslední době hvězdný slovenský rychlík Peter Sagan. Třiatřicetiletý hvězdný cyklista nedokončil už druhou klasiku této sezony. Tentokrát skončil s krvavým zraněním a otřesem mozku v nemocnici po pádu na závodě Paříž - Roubaix. Známý jezdec vše okomentoval na sociálních sítích. „Nebyla to rozlučka, jakou jsem si přál,“ poznamenal cyklista, který po této sezoně plánuje opustit profesionální svět silniční cyklistiky.


Tourminátor má od chvíle, kdy oznámil loučení se silniční cyklistikou, pořádnou smůlu. Před týdnem nedokončil monument Kolem Flander, kdy doplatil na chybu mladého polského cyklisty a poroučel se s řadou hvězd k zemi. Tehdy měl ale jen lehce natažený sval a byl potlučený. Fanouškům slíbil, že bude brzy zpět a své slovo dodržel. Smůla se však slovenského rychlíka drží dál. Ani do cíle závodu, kterému se přezdívá Peklo severu, nedojel.

Konečnou byl pro Sagana druhý úsek pokrytý dlažebními kostkami, kdy se jezdec stáje TotalEnergies připletl do karambolu. Po pádu, kdy přeletěl řídítka, se jen těžko zvedal potlučený ze země. Nakonec přímo na místě podstoupil základní ošetření, následně nasedl do doprovodného vozidla svého týmu. Ten se posléze rozhodl, že jezdce raději pošle do nemocnice na další prohlídku.

„Po pádu utrpěl zranění a také otřes mozku. Výsledky následných vyšetření v nemocnici však jsou uspokojivé. Takže teď Peter musí hlavně odpočívat,“ uvedl tým na sociálních sítích ke zdravotnímu stavu Sagana, který tento závod ovládl v roce 2018.


"Nebyla to rozlučka, jakou bych si přál. Bohužel, i takové věci, jako jsou pády patří k cyklistickým závodům. Chtěl bych hlavně poděkovat všem za podporu a přání, která jste mi poslali. Moc to pro mě znamená,“ napsal Sagan ke snímku z nemocnice, který zveřejnil na svém instagramovém profilu.

„Také chci moc poděkovat lékařskému týmu z pohotovosti nemocnice Centre Hospitalier v Cambrai, stejně jako zdravotnickému personálu za péči, kterou mi věnoval. Jsem za to všechno opravdu moc vděčný,“ napsal Sagan.

Během pondělí má Sagan nemocnici opustit a bude se léčit doma. „Teď se chystám chvíli odpočívat, ale co nejdříve se chci vrátit na kolo, abych byl dobře připravený na další závody. Brzy se uvidíme na silnici," zakončil slovenský cyklista s optimismem svůj velikonoční vzkaz fanouškům.