Ostrá reakce. Závodník odmítl fanouškovi podepsat triko svého protivníka

Na ostří hroty...

Na ostří hroty...FOTO: kaocko.cz


Jeden fanoušek způsobil během European Darts Open nečekaný poprask. Chtěl od Roba Crosse podepsat tričko, ten však odmítl. Jednalo se totiž o barvy jeho protivníka Michaela van Gerwena.


V šipkách panuje hluboká rivalita a svým činem na European Darts Open Rob Cross ukázal, jak daleko je schopen ve své zášti zajít. Šipkař, přezdívaný 'Voltage', odmítl prosbu jednoho z fanoušků, který chtěl podepsat limetkově zelené tričko, což je charakteristická barva právě Michaela van Gerwena. Cross si zrovna užíval svou cestu na čtvrtfinálový zápas proti domácímu favoritovi Ricardu Pietreczkovi, když žádost obdržel. 

Fanoušek zůstal zklamaný, poté co v naději, že získá památeční podpis, držel připravenou tužku a ukazoval na místo na tričku, když Cross vehementně odmítl. "Ne, ne, ne," řekl "tohle h**** nepodepíšu." Poté si s fanouškem ťuknul pěstí a odešel směrem k zahajovací pozici.

Cross by možná byl mnohem vstřícnější, kdyby se jednalo o barvy kohokoliv jiného, ale ne tohoto rivala. A to i vzhledem k nedávnému dramatu, které se odehrálo poté, co na začátku roku Cross Michaela van Gerwena porazil 10:7 ve čtvrtfinále Masters.


"Víte, proč ho PDC (Professional Darts Corporation) nevybrala do Premier League? Protože i PDC si myslí, že je to nudný hráč," řekl Michael van Gerwen pro Viaplay o svém kolegovi po lednové prohře. "Buď to máte nebo ne. Buď jste hráč s charakterem nebo nejste. On to zkrátka nemá. Jen se hloupě směje a hraje."

Na druhou stranu je dobré zmínit, že Michael van Gerwen zároveň o Crossovi v tom samém rozhovoru referoval jako o 'fantastickém hráči'. Nicméně právě to, že je 'nudný' si Cross bude pravděpodobně pamatovat více. A tím spíše, když od své výhry mistra světa v šipkách v roce 2018 bojuje se svým sebevědomím a v osobním životě ho postihlo několik ztrát.

Pro Michaela van Gerwena je však jasně zelená barva 'jeho součástí', jelikož i díky ní se proslavil. Cross však v nejbližší době rozhodně do jeho fanklubu nevstoupí.