Oslava slovenské lyžařky měla nepříjemnou dohru. Přišla omluva

Petra Vlhová jde do akce.

Petra Vlhová jde do akce.FOTO: Facebook Petra Vlhová


Minulý týden proběhl další ze závodů Světového poháru v alpském lyžování v Rakouském Flachau. Slovenská rodačka Petra Vlhová ovládla večerní slalom a nad druhou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zvítězila o 43 setin vteřiny. Protože to bylo Vlhové první vítězství v sezóně, tak i podle toho probíhaly oslavy. 


Vlhová se se svým týmem nechala oslavou tak unést, že se v jednu chvíli připojila k vulgárnímu urážení své největší soupeřky. Největším problémem byl videozáznam z této kontroverzní oslavy, který se ihned začal šířit po internetu. Ve videu padne otázka: "Kdo dostal na pi*u?" a Vlhová reaguje "Shiffrin!"

Vlhová si samozřejmě uvědomila, že to se svým vyjadřováním přehnala a následně k celé situaci vydala prohlášení prostřednictvím svého manažera. 


"Omlouvám se za nepřípustné spojení příjmení mé největší soupeřky s vulgárním fanouškovským pokřikem." Zároveň se dle všeho Vlhová omluvila i své americké soupeřce: "Ubezpečila jsem ji, že to z mojí strany v žádném případě nebylo myšleno osobně. Věřím, že ví, že k ní jako k člověku i jako k úžasné sportovkyni mám jen respekt a úctu." Zároveň fanoušky ujistila, že se jim opravdu omlouvá a podobná hloupost se z její strany nebude už nikdy opakovat. 


Mikaela Shiffrinová se k celé situaci také vyjádřila. Ocenila, že se s ní Petra Vlhová spojila a vše si společně vyjasnily. Dodala, že ji Vlhové oslava vítězství neurazila. 

Vítězství Vlhové ve Flachau pro ni bylo velice speciální, na vítězství čekala velmi dlouho. Obě lyžařky čeká 29. ledna další ze závodů Světového poháru ve Špindlerově Mlýně. 

Shiffrinová bude v Krkonoších útočit na 83. vítězství v elitním seriálu. Překonala by tak rekord Lindsey Vonnové a dosáhla by ženského historického maxima. Závod v Čechách, kam se vrací po 4 letech, jistě nabídne velkolepou podívanou. Kromě dvou výše zmíněných závodnic se můžeme těšit i na české zástupkyně Martinu Dubovskou, Adrianu Jelínkovou nebo Gabrielu Capovou.