Omluv se. Světští vzali spravedlnost do vlastních rukou a vytáhli na Bejra

Aleš Bejr.

Aleš Bejr.FOTO: Clash of the Stars


Organizace RedFace je sice založena na tom, že přináší kontroverzní obsah, který jejich fanoušky baví, tohle se jim ale moc nepovedlo. Nebo spíš jejich novému spolumajiteli a promotéru, tím je Aleš Bejr. Vyhrocená reakce z předzápasového rozhovoru pro něj znamenala asi stovku světských, který si to s ním v úterý večer přijeli vyříkat k jeho domu.


Celá událost začala zdánlivě v duchu tradičního RedFace bizáru. V pátek totiž na svém YouTube platformě odvysílali další RedFace 2 Face, kam byli pozvaní zápasník Tong Po a Václav "Vencíček" Kršek alias Clown Vincenzo z Cirkusu Berousek. Vencíček ale v jednu chvíli Bejra praštil a ten zareagoval. Nejprve dal cirkusákovi facku s tím, aby se zklidnil, což podpořil i hlas za kamerou, on si ale nedal říct, a tak dostal od Bejra kolenem do žeber. 

To byl ale pouze začátek. V úterý večer se před Bejrovým domem objevila zhruba stovka světských, kteří začali po Bejrovi hlasitě požadovat omluvu. "Omluv se! Omluv se!" skandovali na ulici. Video z události sdílel na Instagramu účet Real Koudy.

Sám Bejr situaci také monitoroval. V živém vysílání na svém YouTube popisoval situaci ze zhaslé místnosti, kdy říká, že jeho dům a pozemek hlídá policie. V pozadí je slyšet i jeho vyděšená žena a brečící dcera. 


Aby se situace uklidnila, Bejr se v policejním doprovodu setkal se třemi zástupci světských. Podle něj celá scéna zmlácení Vencíčka byla nahraná, protože v RedFace fungují podle scénáře a Kršek za to dostal peníze navíc. Oni ale tvrdili, že to tak není a že moc dobře ví, jak to v RedFace funguje. 

Obě strany konfliktu si trvaly na svém a situace zdánlivě nikam nevedla. "Já se neomluvím za něco, co bylo ku*va připravený chápeš to?" řval Bejr na odchodu. Nakonec se přeci jen domluvili, že se Bejr omluví, pokud všichni od jeho baráku odejdou. 

Než ale dotyční zástupci skutečně odešli, dali Bejrovi najevo, že může být rád, že přišli zrovna oni, protože jiní by to tak klidně jako oni neřešili. Je otázka, na kolik byla rvačka, která celý incident způsobila, skutečně nahraná, výsledek ale mohl mít dopad nejen na Bejra, ale i celou jeho rodinu.