Nová čepice do sbírky. Pastrňák dostal od fanouška kůži medvěda

David Pastrňák.

David Pastrňák. FOTO: Profimedia.cz


David Pastrňák už má na svém kontě nejeden hattrick. V úterý večer se mu povedl už sedmnáctý v NHL a devatenáctý celkově. A navíc během své kariéry nasbíral solidní sbírku různých památných pokrývek hlavy od fanoušků. Žádná se ale nevyrovná té, kterou Pastrňák dostal v úterý.


Když po Pastrňákově třetím gólu na začátku třetí třetiny začaly padat čepice, na led se dostala i umělá medvědí hlava s kožichem. Pastrňák jedním rychlým kývnutím na člena personálu věděl, že pro tento večer to bude jeho čepice. "Hned na tu hlavu kývl, tak jsem si ji vzal," řekl 
Pastrňák podle CBS News po vítězství Bruins nad Senators 6:2. "Je rozhodně zajímavá."

Rozloučit se s tak cenným majetkem nemohlo být snadné. Podle Pastrňáka však bývalý majitel po zápase navštívil prostor střídačky a dostal děkovný dárek. "Opravdu by mě zajímalo, jak se jim to podařilo dostat až k nám dolů. Samozřejmě čest tomu, kdo to tam hodil," řekl Pastrňák.

"Přišli po zápase na střídačku, tak jsem jim dal hokejku jako poděkování za
toho medvěda."


Pastrňák se díky hattricku posunul v historické tabulce střelců Bruins před Cama Neelyho, kde má nyní na kontě 345 gólů. Než dostihne Raye Bourquea, který je s 395 góly šestý, musí ujít ještě kus cesty a Brad Marchand (pátý s 399 góly) ještě není u konce s jejich sázením. Pastrňák je ale se 17 hattricky na druhém místě v historii klubu, hned za Philem Espositem a jeho 26 hattricky.

Toho si Pastrňák obzvlášť váží, protože podle jeho slov se mu zrovna první gól nepovedl a musel improvizovat. "Je to určitě zábava, když se vám hra daří. Je to zábavný pocit, zejména proto, že šlo o dva backhandy a jednu teč," řekl.

"Těch se mi moc nedaří, takže to bylo zajímavé." Fanoušci však jeho úsilí ocenili a Pastrňák tak získal unikátní suvenýr ve formě medvědí čepice. "Jo," řekl usměvavý Pastrňák. "Byla pohodlná."