Neymara čeká operace vazů v kotníku, čtyři měsíce nebude trénovat

Jak to bude dále s Neymarem?

Jak to bude dále s Neymarem?FOTO: PSG - Paris Saint-GermainFotbalista Neymar má se svým pravým kotníkem v posledních letech opakovaně problémy. Tentokrát se ovšem řada odborníků shodla, že po svém posledním úrazu při únorovém utkání francouzské Ligue 1 proti Lille, bude lepší podstoupit operaci vazů, aby se snížilo riziko dalších problémů. 

"Neymar Jr. v posledních letech vykazoval několik situací nestability pravého kotníku. Po jeho posledním podvrtnutí 20. února doporučil zdravotnický personál Paris Saint-Germain operaci vazů, aby se zabránilo velkému riziku recidivy," vydalo na svých sociálních sítích prohlášení PSG.

"Všichni oslovení odborníci tuto potřebu potvrdili." Neymar zmešká středeční zápas PSG Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov a v nejbližších dnech bude operován v nemocnici Aspetar v Dauhá. Následná rekonvalescence operovaného kotníku si vyžádá tři až čtyři měsíce, než se bude moci opět zúčastnit tréninku se svým týmem. Pro jedenatřicetiletého Brazilce tak prakticky končí letošní fotbalová sezóna.

Od roku 2017, kdy Neymar přestoupil do PSG z Barcelony za rekordních 222 milionů eur (více než 5 mld. Kč) přišel Brazilec v PSG o řadu důležitých zápasů a přivodil si zranění chodidla, třísel, žeber a kotníku. Zranění pravého kotníku, se kterým má problémy dlouhodobě, Neymara vyřadilo i v úvodním utkání Brazílie na loňském mistrovství světa v Kataru, kam se ale později ještě mohl vrátit.


V této sezoně se mu podařilo vstřelit 18 gólů a připsat si 17 asistencí ve 29 soutěžních zápasech. Při utkání v Dauhá navíc vstřelil Chorvatsku 77. gól v reprezentaci a vyrovnal tak rekord legendy Pelého.

O Neymarovi se rozpovídal i jeho bývalý týmový hráč Luis Suárez, který ocenil především ofenzivní manévry brazilského útočníka. "Umí skvěle kličkovat, útočit, dávat góly, asistovat, akorát neumí bránit. Bohužel měl velkou smůlu na zranění, to ho zastavilo v ještě lepší kariéře," citoval současného brazilského hráče Gremia server Placar.

"Jeho rozhodnutí jsme respektovali, ale nechápali jsme to, proč si vybral hrát ve Francii? Doporučovali jsme mu Anglii, konkrétně Manchester City," pokračoval šestatřicetiletý útočník. "Kdyby Neymar zůstal v Barceloně, určitě by vyhrál Zlatý míč, takhle pro mě zůstal po Messim druhým nejlepším hráčem v historii," dodal Suárez.

Podle agentury AFP odehrál Neymar ve francouzské lize jen 49 procent utkání. Na svém Instagramu však Neymar napsal: "Vrátím se silnější." Francouzský gigant se při nadcházejících utkáních bude spoléhat zejména na Lionela Messiho a Kyliana Mbappého. Všichni fanoušci ovšem netrpělivě čekají na Neymarův návrat.