Neymar rozhoduje o své budoucnosti v Paříži

Neymar na hřišti, co hledá?

Neymar na hřišti, co hledá?FOTO: Profimedia.cz


Podle deníku The Athletic chce Brazilec Neymar ve francouzském hlavním městě své působení u klubu dotáhnout až do konce, tedy do roku 2027. Vypadá to ale, že PSG má záměr rozloučit se s hráčem již v létě, Neymarovy smluvní podmínky to však neumožňují. V roce 2022 ho klub již k prodeji nabídl, ale Brazilec uzavřel ve smlouvě klauzuli, která mu umožnila automatické obnovení smlouvy až do roku 2027, včetně zlepšení jeho platových podmínek.


Neymarovým záměrem je zůstat u PSG až do konce. Brazilský hráč se v Paříži cítí šťastně, má všechna privilegia a je si vědom toho, že ve věku 31 let není v Evropě žádný jiný tým, dokonce ani Chelsea, který by se mohl přiblížit jeho ekonomickým nárokům, uvedl deník The Athletic. Navíc zranění kotníku, kvůli kterému byl Neymar před časem na operaci na klinice Aspestar v Dauhá, dále podmiňuje jeho odchod v nadcházejících měsících.

Od svého příchodu v roce 2017 Neymar v PSG znatelně "vyrostl". Nicméně jeho neustálá zranění, která mu znemožnila odehrát mnoho evropských kvalifikací, včetně návratu proti Bayernu před minulým týdnem, byla velkým kondičním faktorem jeho výkonu ve francouzské metropoli. Před zraněním bylo jeho působení v této sezoně bezchybné.

Před mistrovstvím světa dokonce posunul svou dovolenou o týden a dorazil v plné kondici, což ocenili Luis Campos, sportovní poradce PSG, i Galtier, trenér Pařížanů. Po Kataru ovšem jeho výkon prudce klesl. Pravý kotník, který ho tížil i na mistrovství světa, mu 20. února "vypověděl službu" a hráč bude moci hrát až v příští sezoně.


Po ukončení čtyřleté smlouvy u PSG bude Neymarovi 35 let a jeho cílem, jak uvádí The Athletic, je ukončit kariéru v celé Francii. Na příští mistrovství světa přijede Brazilec v čtyřiatřiceti letech a téměř jistě to bude jeho poslední příležitost k získání uznávaného poháru.

Aktuálně se ovšem nezdá, že by se o jeho budoucnosti v červnu rozhodlo. Klub chce prozatím vytvořit podmínky kolem Mbappého a dát Francouzi všechny podmínky, aby mohl vést klub k úspěchům.