Neuvěřitelná proměna. „Babča“ změnila životní styl a v 72 letech soutěží v bikinách

Zázraky se někdy dějí...

Zázraky se někdy dějí...FOTO: Profimedia.cz


Tomuto příběhu se snad nechce ani věřit. Ale je skutečně pravdivý. 72letá Renee Landers prošla za posledních patnáct let neuvěřitelnou životní změnou. Dokonce takovou, že se pravidelně účastní soutěže v bikinách.


„Babička“ z Texasu ukazuje, že když člověk chce, dá se změnit životní styl i v hodně pokročilém věku. Ona k tomu měla velké důvody. V 58 letech musela jít na operaci páteře. Když se poté zotavovala, přemýšlela, jak tělu pomůže. V minulosti ji také limitovaly potíže se zády. Nakonec zvítězily činky a to takovým způsobem, že se Renee zamilovala do vzpírání.

Jak obnovila svou sílu, cvičení na ní mělo hluboký vliv. Zároveň si také začala hlídat stravu, našla si trenéra a stanovila si ambiciózní cíl za pár let se zúčastnit soutěže v bikinách, což zní v takřka 60 letech celkem odvážně…

„Mám skvělého trenéra, který mě neustále povzbuzoval, abych soutěžila, ale já se příliš bála. Trvalo mi několik let, než jsem sebrala odvahu obléct si třpytivé bikiny a postavit se na pódium před hromadu neznámých lidí. Ale poté, co jsem měla první soutěž, jsem věděla, že jsem našla své lidi,“ zavzpomínala Renee na Facebooku. Premiéra přišla po dlouhých jedenácti letech, když bylo Landers 69 let. Od té doby soutěží pravidelně. A vůbec jí nevadí, že proti ní jsou o více než třicet let mladší ženy. 

A také se nedávno zúčastnila soutěže Arnold Classic, kde v zákulisí viděla svůj idol Arnolda Schwarzeneggera. Nikoho asi nepřekvapí, že byla nejstarší soutěžící. 


Renee si moc dobře uvědomuje, že její příklad je inspirativní a hodně výjimečný, a tak si vytvořila účty na Instagramu a TikToku, kde sdílí videa či fotky z tréninku či závodů. Na sociálních sítích se nechce jen chlubit výbornou postavou a kondicí, ale chce motivovat ostatní stejně staré dámy. 

„Když jsem byla mladší, hodně jsem o sobě pochybovala. Až s věkem jsem se začala mít ráda a víc si začala věřit. I dnes se najdou chvíle, kdy mě přepadnou negativní myšlenky. Vždy ale říkám, že máme v hlavě dvě osoby. Jedna je negativní a jedna pozitivní. A na nás je, abychom rozhodli, kterou z nich poslechneme,“ má jasno.

V pátek na Mezinárodní den žen oslavila 72. narozeniny. „Objímám osobu, v kterou jsem se proměnila. Nedovolím, aby mě definoval rok narození. Určitě byly chvíle, kdy jsem se necítila tak dobře, ale to už je za mnou a za to jsem ráda,“ napsala na Instagram, kde má více než 53 tisíc sledujících.