Největší kulturista na světě, je takový jen jeden?

Big Ramy Elssbiay.

Big Ramy Elssbiay.FOTO: Big Ramy Elssbiay


Největší kulturista na světě je označení, které si vydobylo mnoho významných sportovců v průběhu let. Mezi ně patří i Arnold Schwarzenegger, Ronnie Coleman nebo přezdívaný "The Big Ramy" - Mamdouh Elssbiay.


Mamdouh Elssbiay, známý spíše pod svým přezdívkou "Big Ramy," se narodil v roce 1984 v Egyptě. Svoji kariéru zahájil v profesionální kulturistice v roce 2013, a od té doby se stal jednou z nejvýraznějších postav ve světě tohoto sportu. Jeho rozměry jsou impresivní až neuvěřitelné.

Big Ramy je známý především svou ohromující svalovou hmotou. Jeho váha se v průběhu kariéry pohybovala kolem 140 až 150 kg při výšce přibližně 180 cm.

Jeho svaly jsou extrémně vyvinuté, ať už jde o ramena, hrudník, biceps, nebo nohy. Jeho imponující postava z něj udělala jednoho z nejvýraznějších a nejmohutnějších kulturistů v historii.

Big Ramy dosáhl svých největších úspěchů v roce 2020, kdy vyhrál prestižní soutěž Mr. Olympia. Tímto vítězstvím se stal nejlepším kulturistou na světě. O rok později tento titul obhájil. Předčil konkurenci nejlepších sportovců ve světě kulturistiky. Jeho výhra na této soutěži byla historickým okamžikem a potvrzením jeho výjimečného talentu a tvrdé práce.


Trénink Big Ramyho je známý svou intenzitou a odhodláním. Jeho rutina zahrnuje těžké zvedání v kombinaci s vysokým objemem tréninku. Pracuje na každé části těla, aby dosáhl optimální proporce a symetrie. Jeho stravovací režim je rovněž klíčovým faktorem, přičemž konzumuje velké množství bílkovin, sacharidů a zdravých tuků, aby podpořil růst svalů a regeneraci.

Big Ramy se stal inspirací pro mnoho nadcházejících kulturistů a sportovců po celém světě. Jeho příběh ukazuje, že tvrdá práce, odhodlání a správný přístup k tréninku a výživě mohou vést k dosažení nejvyšších vrcholů ve světě kulturistiky.

Jenže nemělo by se zapomínat také na dřívější ikony. Arnold Schwarzenegger slavil na Mr. Olympia sedmkrát, Ronie Coleman osmkrát, Lee Haney také osmkrát, Dorian Yates šestkrát, Phil Heat sedmkrát. Jde ukázat jen na jednoho? Ne. Každý má své preference. A to je dobře, všichni nemohou být stejní. Pak by to byla nuda.