Nejsem v drogovém doupěti, kde hledám další dávku. Světová jednička promluvila o závislosti

Tohle se neříká často.

Tohle se neříká často.FOTO: Profimedia.cz


Někdy jsou přiznání velmi těžká. Ronnie O'Sullivan je považován za jednoho z nejlepších hráčů snookerové historie a před obhajobou titulu mistra světa se svěřil se svým bojem se závislostí. Se zprávou přišel server mirror.co.uk.


Snookerová legenda Ronnie O'Sullivan přiznal, že se kdysi obával, že místo bojů o titul mistra světa bude svůj čas trávit v drogových doupatech. O'Sullivan je všeobecně považován za jednoho z nejlepších hráčů v historii snookeru a získal sedm titulů mistra světa. Svůj titul bude obhajovat příští sobotu v Crucible, kde začne letošní ročník turnaje.

Život 47letého hráče, který se na začátku kariéry léčil ze závislosti na drogách, však mohl být úplně jiný. Angličan se svěřil se svou cestou od konce léčby a se svým respektem ke všem, kteří se závislostí bojují.

"Kdybyste se mě v roce 1998 nebo 1999 zeptali, kde budu za 24, 25 let, nikdy bych vám neřekl: 'Vyhraju mistrovství světa, budu se cítit dobře a projdu si vším, čím jsem si prošel'," řekl deníku The Sun.


"Spoustu z mých emocí odráží 'Dobře, dokázal jsem to'. A nemyslím tím vítězství na turnaji. Myslím tím, že jsem přežil do 47 let a nejsem zavřený v nějakém blázinci nebo v nějakém zasr... drogovém doupěti, kde hledám další dávku," pokračuje O'Sullivan.

"Mám obrovský respekt k závislostem a k lidem, kteří ztratí cestu a nechají se chytit. Je spousta skvělých hudebníků, skvělých sportovců, spousta fantastických lidí, kteří tomu podlehli. Někdy jen proto, že se snaží zvládnout svůj život. Nebo stres, který s ním přichází. Někteří lidé propadnou hazardu. Někdo pití. Někdo jídlu. Závislost je mocná věc. Já jsem závislý. Vím to."

O'Sullivan míří na letošní mistrovství světa ve snookeru jako aktuálně nejvýše postavený hráč v tomto sportu. The Rocket se automaticky kvalifikoval do prvního kola a svého soupeře najde po pátečním závěrečném kvalifikačním kole, označeném jako Judgement Day. V loňském roce prošel hladce do finále, kde porazil Judda Trumpa a získal titul, čímž vyrovnal rekord Stephena Hendryho v počtu vyhraných turnajů mistrovství světa.