Nejkrásnější světová fotbalistka v slzách

Ana Maria Markovič.

Ana Maria Markovič.FOTO: Ana Maria Markovič


Chorvatská fotbalistka Ana Maria Markovič kvůli ošklivému zranění kolene nebude moct v následujících měsících hrát. Zprávu oznámila skrze svůj Instagram. Dvacetitříletá Chorvatka, označována také jako nejkrásnější fotbalistka na světě, zveřejnila fotky, na kterých emotivně reaguje na zranění kolene. 


K fotkám napsala: "Nevím, kde začít... Naneštěstí jsem se při posledním zápase zranila a budu se muset na dlouhý čas rozloučit s fotbalem. Tak moc to bolí a já tomu stále nemohu uvěřit."

I přes prodělané zranění však Markovič doufá v úspěšný návrat. "Všichni, kdo mě znáte, víte, že mám silnou osobnost a vrátím se zpět ještě silnější..." Závěr prohlášení nezapomíná na poděkování fanouškům: "Děkuji moc za vaši podporu... v následujících měsících ji budu potřebovat ještě více." 

Její fanoušci a spoluhráči však se slovy podpory nešetří. "Je mi to tak moc líto. To zranění vypadá brutálně," napsal jeden z fanoušků do komentářů. "Zůstaň silná, vrátíš se zpět silnější," reagoval další.


Markovič se narodila v Chorvatsku a do dvanácti let tam také vyrůstala, pak se ale s rodiči přestěhovala do Švýcarska. Ve čtrnácti letech začala hrát fotbal, její motivací se stal růst ženského fotbalu. Mezi lety 2017 až 2019 byla jednou z nejmladších členek týmu U21 v FC Zürich, odkud se od sezóny 2020 přesunula ke klubu Grashopper, kde hraje dodnes. Od roku 2021 také hraje za chorvatský národní fotbalový tým.

Fanoušky si mladá Chorvatka získala nejen svými schopnostmi na hřišti, ale také fotkami na svém Instagramovém účtu, které ukazují její život i ze smyslnější stránky. Tam také přilákala pozornost i svých mužských fotbalových kolegů. Jedním z nich má být i brazilská hvězda Neymar. V rozhovoru pro 20Minuten však Markovič uvedla: "Neymar je vynikající hráč. Doufám, že se mi ho podaří přesvědčit k podpoře ženského fotbalu a že odehraje svou roli i mimo hřiště."