Nehoda, ze které mrazí. Fotbalista prorazil autem zeď sportovní haly, kde byly děti

Marocký fotbalista Sofian Kiyine měl obrovské štěstí v obrovském neštěstí.

Marocký fotbalista Sofian Kiyine měl obrovské štěstí v obrovském neštěstí.FOTO: Profimedia.cz


Tomu se snad ani nechce věřit. Marocký fotbalista Sofian Kiyine měl obrovské štěstí v obrovském neštěstí. Stačilo málo, a došlo by ke strašné tragédii. Vše se odehrálo ve čtvrtek večer v Lutychu.


Záložník týmu Lovaň nezvládl na kruhovém objezdu ve velké rychlosti řízení svého luxusního vozu (Mercedes) a vyletěl z něj. Přistál až na podlaze sportovní haly, jejíž zeď prorazil. Zní to neuvěřitelně, scéna připomíná akční béčkový hollywoodský film, že? Ale ono se to opravdu stalo!

Ačkoliv se jedná o vážnou nehodu, která mohla mít katastrofální následky, tak nikdo nepřišel o život. V hale sice byly děti, ale zrovna se převlékaly v šatnách, přesto některé z nich utrpěly velký šok. A Kiyine byl sice pár minut po incidentu převezen sanitkou na pohotovost do nejbližší nemocnice, ale není v ohrožení života. Informoval o tom samotný klub, který pak dodal:

„Než budeme postupovat dál, čekáme na další objasnění, jak k vážné dopravní nehodě došlo. Přejeme Sofianemu brzké uzdravení,“ uvedla Lovaň ve svém prohlášení. 

Podle belgického serveru dhnet.be se Kiyine řítil rychlostí až 200 kilometrů za hodinu. Maximální povolená rychlost byla však 90 km/h. Média ani policie zatím neuvedly, zda řídil případně opilý. Belgické úřady již ale začaly nehodu vyšetřovat. 


Pětadvacetiletý univerzál a někdejší mládežnický reprezentant Maroka, který dokáže zahrát na krajích i ve středu zálohy, patří mezi opory Lovaně. Tam přišel teprve loni v září z Lazia Řím. Ve dvaceti zápasech letošní sezony vstřelil dva góly a na další dva nahrál. Momentálně je mu to, i jeho rodině, úplně jedno, protože nejen, že jeho profesní kariéra visí na vlásku, ale ani po psychické či fyzické stránce na tom nebude vůbec dobře.

Provoz bude muset téměř jistě na několik týdnů přerušit i samotná víceúčelová hala Louis Melin, v jejíž zdi je asi dvoumetrová díra. Dočasný nový domov si tak budou muset najít malí basketbalisté, futsalisté či gymnasté.