Bouračka je minulostí. Můj kotník je v pořádku, říká hvězda golfu a připravuje se na návrat

Tiger Woods.

Tiger Woods.FOTO: Profimedia.czTiger Woods oznámil svůj návrat k profesionálnímu golfu poté, co se tento měsíc zúčastní turnaje Hero World Challenge na Bahamách.

Nabitý program patnáctinásobného šampiona se v posledních letech zastavil, protože v roce 2021 utrpěl při autonehodě v Los Angeles zranění pravé nohy. Od nehody odehrál Woods pouhých pět turnajů PGA Tour, přičemž jeho první návrat přišel loni na Augusta National, 14 měsíců po nehodě. Z těchto pěti turnajů byl Američan nucen ze dvou odstoupit.

V posledních měsících byl Woods několikrát spatřen zpět na golfovém hřišti. Často s doprovodem syna Charlieho, kterému tento měsíc dělal caddyho na juniorském turnaji na 54 jamek. S rostoucími spekulacemi o možném návratu poskytl šampion minulý týden aktuální informace o své kondici.

"Můj kotník je v pořádku," řekl Woods podle portálu The Mirror. "V místě, kde mi kotník zpevnili, nemám absolutně žádný problém. Ta bolest je úplně pryč. Jsou to ostatní oblasti, které se začaly více projevovat. Ale ty všechny jsou místem, kde jsem měl a stále mám problémy."


Hero World Challenge je událost, kde je Woods každoročním hostitelem turnaje. A koncem minulého měsíce PGA Tour jemně naznačila, že bahamský turnaj bude svědkem Woodsova dlouho očekávaného návratu.

Po zveřejnění seznamu přihlášených na turnaj s omezeným počtem hráčů, bylo potvrzeno pouze 19 z 20 míst. Poslední místo bylo totiž označeno jako "TBA Tournament Exemption". Všeobecně se tak očekávalo, že toto místo obsadí Woods, který se k účasti zavázal dva týdny před vypuknutím turnaje.

Woods bude doufat, že se během jeho přípravy na letošní Hero World Challenge nebude opakovat loňský scénář. Loni totiž byl nucen odstoupit s problémy kvůli dalšímu zranění. V týdnu konání turnaje 2022 Američan odstoupil poté, co se u něj objevil zánět plantární fascie na pravé noze.

Nikdo ovšem není s touto akcí tak obeznámen jako právě Woods, který získal pětkrát titul v letech 2001, 2004, 2006, 2007 a 2011. Tentokrát se utká s takovými hráči, jako je Scottie Scheffler či s obhájcem titulu Viktorem Hovlandem.