Nečekaný zvrat při ragby utkání. Hráče na hřišti proháněl býk

Tohle nebyla sranda a plyšák.

Tohle nebyla sranda a plyšák.FOTO: Profimedia.czPřed pátečním utkáním ragbyové ligy se odehrály na stadionu Stade Gilbert Brutus ve francouzském Perpignanu neobvyklé scény. Mezi týmy Catalans Dragons a St Helens řádil na hřišti volně pobíhající býk.

Napumpované zvíře se vrhlo na vyděšené domácí hráče Catalans, kteří měli na sobě bohužel velmi atraktivní červené dresy. Býka se nakonec podařilo zkrotit a předpokládá se, že při incidentu nebyl nikdo zraněn. Utkání Super League tak proběhlo podle plánu, přičemž fanoušci na Twitteru vtipkovali, že býk by měl hrát na pozici podpůrného útočníka.

Pozoruhodný incident začal, když býk začal útočit na jednoho z hráčů Catalans. Jeho ošetřovatel byl sražen na trávník a vlečen několik metrů, protože se zoufale snažil udržet rozzuřené zvíře pod kontrolou. Jeho snaha byla marná.

Dotyčnému hráči Catalans se podařilo býkovi vyhnout, ten se během rozcvičky otočil a začal utíkat směrem ke zbytku týmu. Všichni na hřišti se pak začali rozbíhat různými směry a snažili se dostat do bezpečí na tribuny. Nakonec se býka podařilo zastavit k velké radosti všech, kteří byli oblečeni v červeném. 


Událost je však pouhým sledem nešťastných náhod. Rozzuřený útočník totiž nebyl jediným svého druhu uvnitř stadionu Stade Gilbert Brutus, spolu s ním tam byli další dva býci. Také domácí souprava Catalans je ve skutečnosti bílá. To se ukázalo jako politováníhodná změna výstroje.

"Nová rozcvička Catalans Dragons byla v této sezoně na domácím hřišti opravdu okořeněna," vtipkoval twitterový účet Sky Sports Rugby League. "Bradford Bulls se na to těší!" reagoval na tweet jeden z fanoušků v komentářích. Catalans nehráli s Bulls od roku 2014 kvůli pádu druhého jmenovaného klubu v pyramidě ragbyové ligy.

K nešťastnému incidentu došlo poté, co Bernard Guasch, majitel Catalans, který je zároveň šéfem místního masokombinátu, uspořádal přehlídku býků na oslavu kvality hovězího masa v regionu. Dle deníku Mirror klub před incidentem potvrdil, že "tři ocenění býci a také dvě krávy stejného gaskoňského plemene předvedou během rozcvičky čestné kolečko.