Nečekaná rána hned na startu, premiéra fackované se odkládá. Může za to konkurence?

A tohle se nečekalo.

A tohle se nečekalo.FOTO: Red Face


Do Česka vtrhli jako velká voda, za velmi krátkou dobu si získali spoustu fanoušků i nepřátel. V sobotu 22. dubna měli mít svou velkou premiéru, v O2 Universum však facky padat nebudou. Úvodní turnaj organizace Red Face se v daný termín neuskuteční. Údajně z legislativních důvodů, za nimiž však šéfové této lehce kontroverzní značky vidí spíše konkurenční boj. Nové datum zatím není.


S ironií v hlase by se dalo poznamenat, že pokud strůjci Red Face plánovali show, kterou v Česku ještě nikdo neviděl, tenhle cíl si už mohou odškrtnout. Hned první galavečer totiž provází nečekané trable. Zrušen byl jen necelé dva týdny před startem.

"Dne 6. dubna nám byla doručena výzva k doplnění legislativy, která je spojená s uspořádáním prvního galavečera. Evidentně konkurence nespí a obává se vzrůstající popularity naší organizace. Toto udání vnímáme jako účelové tak, abychom nemohli akci dne 22. dubna v O2 Universum konat.," postěžovalo si vedení Red Face v tiskové zprávě. 

Fanoušky by samozřejmě zajímalo, o jak velký problém jde. Jelikož to ale rozjezd přesouvá na neurčito, zjevně nejde o banalitu. Navíc je minimálně zvláštní, že předtím se po ní nikdo nepídil.


"Organizace Red Face působí v Česku od 18.12.2022. Čtyři měsíce jsme neměli s tímto problém a veškerá legislativa byla v pořádku. Nyní jsme 14 dní před prvním galavečerem, kdy jsme do příprav a propagace investovali nemalé finanční prostředky, byli vyzváni k doložení legislativy, kterou jsme doposud nepotřebovali," vysvětlili zástupci fackované.

Své příznivce pak uklidnili zprávou, že o žádný plánovaný zápas tím nepřijdou. Do akce půjdou všichni včetně Pavla Novotného či Zdeňka Godly. Jen se zatím neví, kdy to bude.

"Náš tým udělal maximum pro to, abychom mohli galavečer uskutečnit, ale není bohužel v našich silách vše potřebné do 22. dubna splnit. V tuto chvíli usilovně pracujeme na změně termínu a doplnění veškeré potřebné legislativy. V přípravách nadále pokračujeme a nic se pro naši organizaci nemění. Veškeré podepsané zápasy se budou konat ve stanoveném náhradním termínu," ujistili šéfové Red Face.