Naomi Osaka potvrzuje, že se po porodu chystá vrátit na kurt

Naomi Osaka.

Naomi Osaka.FOTO: Profimedia.cz


Čtyřnásobná grandslamová vítězka Naomi Osaka oznámila, že se po porodu svého prvního dítěte rozhodně chystá vrátit na tenisové kurty. Své těhotenství oznámila v lednu. Zprávu zveřejnila poté, co se stáhla z turnaje Australian Open, který předtím dvakrát vyhrála. 25letá tenistka má v plánu se stáhnout na celou sezónu 2023, ale chce se vrátit na Australian Open v příští sezóně. 


Tyto plány potvrdila v Japonsku při rozhovoru s WBS: "Rozhodně se plánuji vrátit zpět... je to taková malá pauza, ale já si stále přijdu hodně soutěživá."

S oznámením očekávání jejího prvního dítěte s rapperem Cordae, se kterým chodí od roku 2019, tenistka promluvila také o svých problémech s mentálním zdravím. "Poslední roky byly přinejmenším zajímavé, ale zjistila jsem, že ta nejnáročnější léta v životě mohou také být těmi nejzábavnějšími," sdílela s fanoušky na svých sociálních sítích. "Těchto několik měsíců bez sportu mi dodalo novou vlnu lásky a uznání pro sport, kterému jsem se rozhodla zasvětit život."


"Uvědomuji si, že život je příliš krátký a neberu žádné chvíle za samozřejmost, každý den je novým požehnáním a dobrodružstvím. Vím, že v budoucnosti se mám opravdu na co těšit, jednou z těch věcí je moje dítě sledující mé zápasy a říkající někomu 'to je moje máma'."

"Rok 2023 pro mě bude plný lekcí a já doufám, že se s vámi uvidím na začátku toho dalšího, protože budu na Australian Open 2024. Mám vás všechny neskutečně ráda," dodala s úsměvem. "Nemyslím si, že existuje něco jako správná cesta životem, ale vždycky jsem cítila, že pokud se pohybujete vpřed s dobrými úmysly, svoji cestu eventuálně najdete."

Svůj první grandslamový titul vyhrála Osaka v roce 2018, když na US Open ve finále porazila Serenu Williams. Následně se jí podařilo vyhrát Australian Open v letech 2019 a 2021 a US Open v roce 2020. Zda se jí úspěchy podaří zopakovat i po roční pauze však ukáže až příští sezóna.