Nainstaloval bývalé přítelkyni do ložnice šmírovací kameru. Nyní je žalován za obtěžování

David Nalbandian.

David Nalbandian.FOTO: Profimedia.cz


Bývalý tenista David Nalbandian byl obviněn z instalace skryté špionážní kamery do pokoje jeho bývalé přítelkyně Araceli Torrado. V hlasovém záznamu se bývalý třetí nejlepší tenista světa přiznává, že kameru umístil do ventilace, ačkoli tvrdí, že přes ni "nic neviděl" kvůli problémům s připojením. Torrado ho nyní žaluje za sexuální obtěžování a stalking. 


29letá modelka sdílela video zachycující okamžik, kdy spolu s bratrem objevila kameru uvnitř ventilace klimatizace. Státní zastupitelství ve městě Buenos Aires však rozhodlo, že se nejedná o trestný čin, protože s tenistou předtím sdílela byt.

Podle serveru C5N se Nalbandian k instalaci skryté kamery přiznal v hlasovém vzkazu, který své bývalé přítelkyni zaslal. "Chceš, abych byl upřímný? Ano, ten den jsem ji tam dal," řekl vysloužilý tenista.

"Neviděl jsem skrze tu kameru nic, protože nevím, jak je to s internetovým připojením. Není na tom nic vidět, takže jsem neviděl vůbec nic. Nic nevím o tom, co si tam dělala nebo nedělala. Jestli si s někým spala nebo nespala. Je to tak, jak jsem ti říkal, můžeš to dělat tam a můžeš to dělat venku, kdykoli a v kterýkoli den," pokračuje vzkaz.


Stížnost byla předložena státnímu zastupitelství, kde byla nejprve archivována pro nedostatek důkazů. Poté, co se objevil hlasový záznam Nalbandiana s přiznáním, se Torrado a její právník vrátili k soudu. Její právník tvrdí, že ji Nalbandian začal obtěžovat poté, co začátkem tohoto roku ukončil jejich vztah. 

Podle stížnosti, kterou Torrado a její právní tým vydaly, měla dvojice vztah od září 2022 do června 2023. Mladá žena údajně na sociálních sítích potvrdila, že podniká právní kroky.

"Vzhledem k dotazům, které jsem obdržela ohledně událostí, jejichž jsem byla obětí a jejichž autorem byl David Nalbandian, vás chci informovat, že podávám trestní oznámení. Děkuji za podporu," napsala Torrado podle serveru Daily Express.