MMA zápasnice promluvila o zneužívání svým otcem

Kay Hansen.

Kay Hansen.FOTO: UFC


Bývalá bojovnice UFC a současná zápasnice Invicta FC, Kay Hansen, se v novém dokumentu otevřela jako nikdy předtím. Pro pořad Diary podrobně popsala svou nelehkou výchovu, včetně odhalení, že ji v mládí znásilňoval a sexuálně napadal její otec, což ji přivedlo ke sportu smíšených bojových umění.


V úterý Hansen vysvětlila své rozhodnutí podělit se o svůj příběh v příspěvku na Twitteru. "Tento dokument byl pro mě velkým krokem, ne nutně jako pro bojovnici, ale jako pro člověka," stojí v popisku fotky, kterou zápasnice sdílela.

"Všechny mé úspěchy a zápasy jsou již mnoho let na očích veřejnosti, ale každý má svůj příběh v zákulisí. Byla jsem léta znásilňována a sexuálně napadána svým otcem. Zápasy a tréninky byly mým únikem a jedinou formou reality, kterou jsem měla skutečně pod kontrolou," pokračovala.

V rozhovoru pro MMA Fighting z listopadu 2021 Hansen prozradila, že se potýkala s poruchou příjmu potravy, kvůli níž musela odstoupit z plánovaného zápasu s Jasminou Jasudavicius na UFC 270. Uvedla také, že byla od svých 16 do 19 let sexuálně napadána a znásilňována členem rodiny, ale svého otce jako údajného násilníka tehdy nejmenovala.


Důvodem, proč nezacházela do podrobností, byl strach z budoucích důsledků pro její kariéru, ale nyní se snaží inspirovat ostatní, kteří si prošli podobnou situací. 

"Nikdy jsem o zneužívání, které jsem prožila, nemluvila kvůli následkům, které by mohly přijít," pokračuje Hansen na Twitteru. "Svůj příběh nevyprávím proto, abych 'pomohla lidem poznat mě', ale proto, abych využila platformu, kterou mi můj sport poskytl a inspirovala k odvaze někoho, kdo je nebo kdysi byl v podobné situaci. Sexuální zneužívání je až příliš časté, ale často se zametá pod koberec. Nemusíte si tím procházet sami. Zasloužíte si klid a spravedlnost. Na konci tunelu je vždy světlo."

"Jsem silná, že jsem se z toho dostala ven a mám možnost vytvořit a přepsat svůj vlastní příběh a napravit to, co jsem předtím nedokázala. S tím, co bylo řečeno, jsem nesmírně spokojená se způsobem, jakým byl tento dokumentární film zpracován a sestaven. Děkuji všem, kteří se na něm podíleli," končí její příspěvek.