MMA na ledu. Rukavice letěly dolů

Led a MMA...

Led a MMA...FOTO: Wheeling Nailers


Bojové sporty každoročně nabírají na popularitě, jejich odkaz sílí. Dnes jsou smíšená bojová umění takovým fenoménem, že se čas od času propojí i s jinými sporty. A pak přichází další úroveň zábavy.


Spousta MMA organizací pořádá své turnaje v hokejových halách. Ledovou plochu vystřídá oktagon, atmosféra se změní. Někdy však ke střídání ani nemusí dojít. Hokejisté totiž zvládnou pořádnou show rozjet i na ledu.

Bitky na ledu. Známý koncept a neoddělitelná součást hokejových zápasů. Každý tým má ve svých řadách obvykle nějakého rváče, který se dokáže postavit za svůj tým.

V případě, že se nedaří, ve chvíli, kdy jeho tým potřebuje nakopnout, rváč shodí rukavice a jde si to se soupeřem vyříkat na rovinu.

Rukavice letí k zemi, rozhodčí si připravuje trestnou lavici, rány létají. Většinou je rychle hotovo. Občas se však ke slovu dostane podívaná, která je podobná zápasům MMA.


Ledová plocha, jásot komentátorů a boj hokejistů. Osmadvacetiletý hráč týmu Utah Grizzlies Jordon Stone se pustil do výměny názorů se svým soupeřem Shawem Boomhowerem, jenž hájí barvy Wheeling Nailers.

Oba borci sundali rukavice na začátku první třetiny. Jejich cílem bylo povzbudit své spoluhráče, rozproudit krev v žilách.

Nejprve kolem sebe kroužili, poté se Stone blýskl speciální technikou. Prokázal svou znalost bojových sportů a pokusil se svému rivalovi zasadit loket z otočky. Když mu to nevyšlo, obratem byl připraven zasadit druhý. Netradiční sekvence pobavila fanoušky i samotného komentátora zápasu.

Oba hokejisté si pak zasadili pár ran, načež se dostali na zem, kde je od sebe odtrhli rozhodčí. Hříšníci byli posláni na trestnou lavici. Bitva skončila, zábava nikoliv.

"Vážně mu chtěl dát loket z otočky? Neuvěřitelný," jásal pobaveně jeden z fanoušků na platformě X.