Mladý kulturista se nedočkal ledviny, zemřel

Smrt...

Smrt... FOTO: kaocko.cz


Záchranu života měl možná na dosah, ale jeho příběh má přesto velmi smutný konec. Populární brazilský kulturista Cristhian Annes zemřel v pouhých 34 letech, když marně čekal na spásu v podobě transplantace ledviny. Následkům selhání toho orgánu nakonec podlehl. Informaci přinesl také server nationalworld.com.


Annes čekal na léčbu déle než rok poté, co se při rutinní kontrole krve přišlo na to, že jeho zdravotní stav se rapidně zhoršuje. Brazilský silák a influencer byl zařazen na čekací listinu případných dárců před dvěma měsíci. Na listině před ním v tu chvíli figurovalo dalších 69 lidí, kteří měli přednost.

Jeho situace se začala postupně rychle zhoršovat. 20. ledna byl v kritickém stavu urychleně převezen do nemocnice, kde už ho mohla zachránit jen transplantace. Vytoužené ledviny se však nedočkal a na následky svého onemocnění zemřel.

Cristhian, jenž mimo jiné pracoval jako osobní trenér, měl už od narození jen jednu ledvinu, podle jeho přítelkyně Wanny Teixeirové ho však tento fakt nikdy nijak nelimitoval. Nicméně v roce 2022 lékaři kulturistovi, jehož celé jméno je Hans Christian Dyck Annes, sdělili, že jeho ledvina nefunguje správně.

Jeho přítelkyně má fóbii z injekčních stříkaček a jehel a když si potřebovala zajít na odběr krve, Annes jí slíbil, že aby ji podpořil, půjde s ní a nechá si udělat odběr krve také.

Když ale jeho vzorek prošel laboratoří, lékaři zjistili v jeho krvi vysoké hodnoty kreatininu a kyseliny močové, což naznačovalo právě problém s ledvinami.

"Snažil se zůstat v klidu, když mu byl výsledek sdělen, ale byl z toho špatný," cituje brazilská média britský server Metro. "A nikomu to nechtěl říkat. Tehdy také odmítal léčbu," pokračovala partnerka.

Možná chyběly jen týdny


Rok po oznámení diagnózy se Annes svěřil se svým zdravotním problémem vlastnímu trenérovi, který na něj naléhal, aby vyhledal lékařskou pomoc. Záhy také začaly následky špatně fungující ledviny způsobovat velké komplikace a s jeho zdravotním stavem to začalo jít z kopce.

"Najednou jsme měli naději. Jenže nebylo už dost času," posteskla si Teixeirová.

Annes měl na svém profilu na sociálních sítích 42 300 sledujících, které bavil snímky svojí fyzické formy a rostoucí muskulatury, stejně jako tělesných proměn svých klientů.

Podle úřadů v brazilském státu Paraná, kde kulturista žil, bylo během loňského prosince na čekací listě na transplantaci ledviny 2011 lidí.

Annesovi nicméně v lednu sdělili, že se ve frontě na darovaný orgán výrazně posunul vzhůru a svoji náhradní ledvinu může dostat už v horizontu týdnů. Už se ale nedočkal.

Nyní již zesnulý kulturista pracoval v gymu v Ponta Grossa a podle brazilských médií měl za sebou i postgraduální studium zaměřené na kulturistiku a sportovní výživu. Zároveň se zúčastnil i kulturistických šampionátů.

Podle přítelkyně odmítal přestat s tréninkem i v momentě, kdy už mu to lékaři důrazně nedoporučovali.