Mistryně v atletice se stala obětí domácího násilí

Svět je někdy krutý.

Svět je někdy krutý.FOTO: kaocko.cz


Před několika dny tomu bylo třináct let, kdy Carmen Giménez utrpěla vážné poranění míchy, kvůli kterému zůstala už navždy upoutána na invalidní vozík. Tato žena se ovšem i přes veškeré nástrahy života opět vzchopila a v současnosti je symbolem nejen mnoha žen, ale i celé společnosti. V pořadu MARCA la Diferencia se Carmen rozpovídala o svých životních útrapách a že jich na jednoho člověka bylo opravdu hodně.


Carmen Giménez neměla lehký život od samého dětství, kdy se narodila drogově závislé matce a poté, co ji opustil otec, vyrůstala se svými prarodiči v Madridu.

Podle svých slov prožila několik hodně těžkých let, ale byla to především právě láska prarodičů, která ji nenechala padnout. Po úspěšně ukončeném studiu měla Carmen velice slibně rozjetou i kariéru v oblasti mezinárodního poradenství. V té době potkala muže, který jí o několik let později doslova změnil život.

Carmen se stala obětí domácího násilí, které vygradovalo 11. března 2010 pádem ze třetího patra. "Myslíte si, že takový není, že vás miluje a má jen špatné období. A to je bod, ve kterém se vztah stává nebezpečným, protože v tom bodě už jste odzbrojeni a může si s vámi dělat, co chce," citoval Carmen server marca.com.

Po tomto pádu si vážně poranila míchu, kterou se už bohužel nepodařilo dát do pořádku. Po několikaměsíčním léčení se tak Carmen musela naučit žít s invalidním vozíkem.


Carmen po úrazu úplně otočila svůj život. Vdala se a má dvě děti. Tím ovšem její trápení neskončilo. Roku 2018 se Carmen předčasně narodil syn, který zemřel po osmi hodinách. A byl to právě ztracený syn Bruno, který ji přivedl ke sportu. Pro něj dnes soutěží v maratonech a stala se mistryní Španělska v atletice, v kategorii vozíčkářů, na 800, 1500 a 5000 metrů. Založila vlastní atletický klub a nadaci Run for you a chce uspořádat paralympijský atletický mítink v Madridu.

"Chceme, aby se sportovci se zdravotním postižením cítili rovnocenně s ostatními, aby byli na nejsymboličtějším stadionu v hlavním městě a cítili se jako hvězdy," prohlásila dále Carmen pro server Marca.

Za svůj životní přínos a motivaci v oblasti sportu nejen pro ženy, které se staly oběťmi domácího násilí, Carmen získala ocenění pod heslem "Ženy, které vedou budoucnost". Slavnostní předání se uskutečnilo v Real Casa de Correos, sídle regionálního předsednictví, jak na tiskové konferenci uvedl viceprezident a ministr školství a univerzit Enrique Ossorio.