Mick Schumacher vzdal hold svému legendárnímu otci

Mick Schumacher.

Mick Schumacher.FOTO: Mick Schumacher


Středečního odhalení nového vozu týmu Mercedes pro sezónu 2023 se zúčastnil také nováček ve světě F1, Mick Schumacher. A fanoušci si nemohli nevšimnout dojemné pocty pro jeho otce. 


Součástí odhalení nového vozu bylo také focení, kterého se účastnili jezdci i šéf týmu Toto Wolff. Mick Schumacher, který letos v týmu je jako náhradní závodník, si na svou fotku vzal také helmu. 

Stejnou zlatou s černými ornamenty a logem Mercedesu uprostřed, jakou nosil jeho otec, sedminásobný mistr světa Formule 1. Pro Mercedes jezdil na konci své kariéry mezi lety 2010 - 2012.

Fotky s helmou Mick také ukázal na svém osobním Instagramu a reakce fanoušků v komentářích na sebe nenechaly dlouho čekat: "Tvůj otec by byl pyšný. Stát se závodníkem Mercedesu na plný úvazek by náš všechny udělalo velmi šťastné. Dokaž to, Micku. Ty na to máš." nebo "Vypadáš přesně jako tvůj otec, Micku!"


Přestože jde o velmi dojemné gesto pocty, nejde o jediný způsob, kterým Mick vzdává hold svému otci. Na svých osobních stránkách uvádí, proč si vybral zrovna číslo 47. "Mé oblíbené číslo je 4 a ztotožňuji se se vším, co představuje - zodpovědnost, zvědavost, odhodlání. Navíc jsem s ním vyhrál šampionát. Sedmička znamená mého otce. Čísla 4 a 7 dohromady pojí nás dva dohromady. A skutečnost, že narozeniny v naší rodině dávají součet 47 mi přijde jako potvrzení této volby."

Mick Schumacher (dříve vystupoval pod pseudonymy Mick Betsch nebo Mick Junior) začal svou závodnickou kariéru v roce 2008 v závodech motokár.

Ve formulových závodech jezdí od roku 2015 a od roku 2017 jezdil v evropské sérii Formule 3. V roce 2020 se stal šampionem ve Formuli 2, načež se od další sezóny stal jezdcem Formule 1 u týmu Haas. Na podzim 2022 však Haas oznámil, že u nich Schumacher končí a o měsíc později vydal Mercedes na svém webu oznámení, že od sezóny 2023 se stává jejich náhradním řidičem.