Messi utnul všechny spekulace a vyjádřil se ke svému pobytu v Parku Princů

Lionel Messi.

Lionel Messi.FOTO: Lionel Messi


Prakticky od té doby, kdy Lionel Messi opustil Barcelonu, se spekuluje o jeho návratu. Jakýkoliv naštvaný pohled, který zachytí kamery, si mnoho fanoušků a médií překládá jako důkaz jeho nespokojenosti. Neustále vznikají různé spekulace o tom, jak je v Parku Princů nešťastný, avšak samotný fotbalista tyto názory vyvrací.


Ačkoliv by argentinská ikona na konci sezony opravdu mohla změnit své působiště, jelikož se stane volným hráčem, zatím nic podobného neplánuje. 

Adaptace ve francouzském velkoklubu jej stála hodně sil. Přestože ve své premiérové sezoně vzorně asistoval a svým spoluhráčům připravil patnáct branek, jeho vlastní gólostroj se zaseknul. Messi skóroval pouze šestkrát. Něco takového se mu nestalo od roku 2005. 

Spousta novinářů či fanoušků si tento jev vysvětlovalo tím, že je rodák z města Rosario v klubu nešťastný.

Messi sám nic takové neprohlásil, avšak ani nemusel. Spekulace o jeho přestupu se objevovaly i tak. Postupem času nicméně vymizely. A může za to Argentincova zlepšující se forma.

V letošní sezoně na zeleném pažitu opět exceluje. V devětadvaceti zápasech byl hned u čtyřiatřiceti branek. Na hřišti hýří kreativitou a svou spokojenost si přenáší i do pozápasových rozhovorů. 


Jeden z těch posledních pak byl velice klíčový. "V PSG se cítím skvěle. První rok mě stálo hodně sil přizpůsobit se Paříži, ale teď se cítím velice dobře. Hodně si to užívám jak v klubu, tak i ve městě. Letošní sezonu jsem začal jinak, s velkým nadšením."

Vedení klubu pochopitelně touží po tom, aby si Messi svůj pobyt v Paříži ještě prodloužil. Pro jeho setrvání je připraveno udělat cokoliv. Dokonce prodat i Neymara, jelikož musí snížit své mzdové náklady. Avšak o něco takového Messi nestojí. S brazilským kouzelníkem jsou totiž dobrými přáteli.

Ačkoliv je v podstatě celá kariéra argentinského křídelníka o překonávání rekordů, až v letošní sezoně si splnil ten nejvytouženější sen. Se svou zemí vyhrál mistrovství světa. 

Argentinský lid na tento úspěch čekal dlouhých šestatřicet let. A dočkal se jej především díky Messiho kouzlům. Ten na šampionátu v Kataru exceloval. V sedmi zápasech se postaral o deset branek a dovedl Argentinu k triumfu jako kapitán.

Díky tomuto úspěchu se pak Messi dočkal i další pocty. Po sedmé kariéře byl organizací FIFA zvolen jako nejlepší hráč současnosti, čímž se stal jediným hráčem, který byl oceněn jako nejlepší fotbalista ve třech různých dekádách.