Výjimečný pohled. Messi má svou podobiznu v kukuřičném poli

Lionel Messi výjimečně mimo fotbalové hřiště.

Lionel Messi výjimečně mimo fotbalové hřiště.FOTO: Facebook Lionel Messi


Lionel Messi je bez pochyb jednou z největších fotbalových hvězd Argentiny. Po vyhraném mistrovství světa v Kataru si jej Argentinci váží snad ještě více než kdy předtím. Od fanoušků se dočkal už různých poct.


Někteří si ho nechali vytetovat na své tělo, jiní si podobiznu Messiho nechali vystříhat ve vlasech, ale se vskutku originálním a neobvyklým vyobrazením přišel jeden z argentinských farmářů. Maximiliano Spinazze z Los Condores v provincii Cordoba využil speciálního algoritmu setí kukuřičných semen k tomu, aby následně v poli "vyrostla" Messiho podobizna. 

Portrét je vyobrazen na poli o rozloze 50 hektarů. Semena kukuřice jsou algoritmem sázena v různé hustotě a díky tomu vznikly různé odstíny zelené. Farmář se nechal slyšet: "Po vítězství Argentiny na mistrovství světa jsem šťastný, že mohu tímto způsobem vyjádřit svůj obdiv." 

Algoritmus vytvořil inženýr Carlos Firacelli. Kód je přístupný všem dalším farmářům, kteří by se k této neobvyklé poctě chtěli připojit. Argentinci se stali mistři světa po dlouhých 36 letech, a tak není divu, že touto událostí žijí všichni zdejší fotbaloví fanoušci. Messi je pro ně fotbalovým "bohem". Své kvality potvrdil i během mistrovství světa, kdy v každém zápase alespoň jednou vstřelil gól, a tak si určitě taková gesta od fanoušků právem zasluhuje. 


Lionel Messi se zúčastnil už celkem pěti šampionátů. V předchozích čtyřech mistrovstvích nikdy nedošel na vítězný konec. Titul mistra světa byl posledním dílkem, který by doplnil mozaiku úspěchů v jeho kariéře profesionálního fotbalisty.

Messimu se splnil sen: "MISTŘI SVĚTA!!!!!!! Tolikrát jsem o tom snil, tolik jsem to chtěl, pořád tomu nemohu uvěřit… Moc děkuji své rodině, všem, kteří mě podporují a také všem, kteří v nás věřili. Znovu dokazujeme, že když bojujeme společně a sjednoceně, jsme schopni dosáhnout toho, čeho chceme. Zásluhou této skupiny je síla všech bojujících za stejný sen, který byl i snem všech Argentinců… Dokázali jsme to," podělil se se svými fanoušky na sítích.