Mercedes představil nový vůz W14 pro sezónu 2023

A nová sezona může začít...

A nová sezona může začít...FOTO: Mercedes-AMG Petronas F1 Team


Mercedes se stal předposledním týmem Formule 1, který představil svůj vůz pro nadcházející sezónu. Celočerný W14 ukázali ve speciálním živém vysílání z okruhu Silverstone. Mercedes doufá, že se díky tomuto modelu dokáže navrátit k pravidelným výhrám v závodech a slávě titulu. 


U odhalení byl přítomen šéf týmu Toto Wolff, pokračující jezdci Lewis Hamilton a George Russel a rezervní jezdec Mick Schumacher. Představení nového vozu okomentoval Wolf na tiskovém prohlášení Mercedes Unveil 2023 Challenger těmito slovy: "Naše naděje a očekávání jsou vždy schopny bojovat o světový šampionát."

Wolf je také přesvědčen, že se tým Mercedesu letos opět vrátí na vrchol: "Závodit na vrcholu vyžaduje odolnost, týmovou práci a odhodlání. Stavíme se ke každé výzvě a tým klademe na první místo."

Sezóna 2022 nezačala pro Mercedes nejlépe, ale nakonec se týmu podařilo dostat se na výherní pozice v závodech a třetí místo v žebříčku konstruktérů. To vše se ale podařilo jen díky tvrdé práci a množství vylepšení na modelu W13, který se honosil stříbrnou barvou. Novější model je kromě návratu k černé také lehčí.


"Loni jsme byli přetížení. Letos jsme se snažili přijít na to, kde můžeme ubrat každičký gram. A teď se historie opakuje. Uvidíte, že to auto má nějaké surové karbonové části, zatímco jiné jsou natřeny matnou černou," upřesnil Wolf na tiskovém prohlášení. 

Během odhalení Wolf také zmínil důvod změny barvy vozidla: "Samozřejmě, že když jsme v roce 2020 změnili vzhled, naším hlavním důvodem bylo podpořit rozmanitost a rovnost, které nám byly vždy blízké. Černá barva se v tu chvíli stala součástí naší DNA, takže jsme se k ní velmi rádi vrátili."

Již brzy uvidíme, jak se Mercedesu jeho plány a naděje vydaří. Nový vůz W14 vyšlou na trať do předsezónního testování na Bahrainském mezinárodním okruhu mezi 23. a 25. únorem, kterému bude následovat o týden později otevírací kolo pro sezónu 2023.