Mbappé si po návratu na hřiště rýpnul do Neymara

A bylo si co říct.

A bylo si co říct.FOTO: Profimedia.cz


Paris Saint-Germain prohrál první zápas 16. kola Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. Možná k tomu přispělo i to, že hvězdný útočník Kylian Mbappé se dostal na hřiště až téměř po hodině hry. Po jeho posledním zranění, které si vyžádalo třítýdenní rekonvalescenci, byl potřeba pozvolný návrat do hry. Avšak jakmile Mbappé přišel na hřiště, hra se masivně změnila.


Jak se dalo očekávat, PSG jsou mnohem silnější s Mbappém. Svými náběhy a tempem toho do hry hodně přinesl. Zdálo se ale, že Kylian Mbappé se během svých pozápasových komentářů po domácí porážce zaměřil hodně na spoluhráče Neymara. "Pracovali jsme ve dne v noci," citoval Mbappeho server Canal +. 

"Naši hráči musí být na další zápasy v dobrém zdravotním stavu, každý se musí dobře najíst a vyspat." Někteří si jeho poznámku vyložili jako rýpnutí do Neymara, když se nedávno v médiích řešily Neymarovy divoké večírky, na kterých musel zasahovat i samotný starosta, kde Neymar žije.

Větší neshody mezi Mbappém a Neymarem začaly během penaltového incidentu proti Montpellier, kdy PSG rozhodlo o umístění Mbappého jako hlavního penaltového střelce. Před pěti lety přišel Neymar do PSG jako favorit. A vypadalo to, že tuto roli bude zastávat ještě dlouho. Ve stejném roce přišel do klubu mladík, který všechny v AS Monako ohromil a který byl již v té době označován jako budoucí vítěz Zlatého míče. 


V té době Mbappé viděl jako splněný sen hrát po boku Neymara, postupem času se to však změnilo. Mbappého výkony začaly být lepší než Neymarovy. Brazilec byl zatížen zraněními a epizodami nedisciplinovanosti, které poškodily jeho image nejen v zahraničí. A tak nastal okamžik, kdy se role obrátily.

Mbappé je všemi jasně vnímán jako vůdce týmu a také mu to tak vyhovuje. Nevhodné chování Neymara vyústilo dokonce až k tomu, že loňské léto klub nechal pootevřené dveře jeho možnému odchodu, což bylo donedávna nemyslitelné. Alespoň na hřišti se ovšem vždy zdálo, že je vše v pořádku.

Nebýt ofsajdu, Mbappé by pro svůj tým proti Bayernu Mnichov získal remízu. Což je fakt, který ocení nejen fanoušci. "Musíme se podívat na konec zápasu, byli jsme znevýhodněni, ale podařilo se nám jim způsobit problémy," řekl dále Mbappe pro Canal +.